«Медуза у хмарах»

Молода одеська письменниця Ганна Костенко репрезентувала свій другий цикл оповідань «Медуза у хмарах». Ця подія відбулась завдяки допомозі Благодійного фонду імені Івана та Юрія Лип, у приміщенні якого і відбулась презентація.

Голова фонду, пані Галина Дольник, щиро вітала всіх, хто прийшов того вечора на зустріч із письменницею. А послухати Ганну прийшло чимало гостей, більшість яких, зрозуміло, складали студенти філологічного факультету Одеського Національного університету імені Мечникова, на третьому курсі якого навчається і Ганна.

Зустріч проходила у такому форматі: з початку Ганна зачитувала уривки зі своїх оповідань, а потім коментувала їх для пуб ліки. Іноді замість Ганни про історію створення того чи іншого оповідання розповідала її сестра Катерина, яка є першим критиком творів молодої письменниці.

Стиль письма у Ганни Костенко специфічний, можна сказати, індивідуальний, а образна система її творів доволі складна та багатошарова, але всі ці компоненти і повинні відрізняти якісну літературу від «бульварної». А те, що Ганна працює саме в сфері якісної літератури, доводить хоча б той факт, що вона є одним з наймолодших членів Національної спілки письменників України.

Перша збірка Ганни Костенко «Все ще буде, все…», яка вийшла в 2005 році, заслужила чимало схвальних відгуків та відзнак на різних літературних конкурсах та фестивалях, тому можна вважати другий збірник логічним продовженням літературної діяльності Ганни. Відзначимо, що «свіжа» книжка «Медуза у хмарах» вже встигла отримати нагороду, а саме: міжнародну літературну україно-німецьку премію імені Олеся Гончара.

Підсумовуючи, можна сказати: якщо Ганна починає свій творчий шлях так талановито та впевнено, то через кілька років ми зможемо з цілковитою підставою пишатися одеською україномовною письменницею.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті