До дітей – з турботою

У Татарбунарському районі проходить районна цільова профілактична операція «Літо-2019». В рамках заходу наприкінці липня працівники служби у справах дітей Татарбунарської райдержадміністрації спільно з представниками Татарбунарського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завітали до сіл Нерушай, Струмок та Спаське. В цих населених пунктах увагу приділили умовам утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомній сім’ї, а також дітей, які проживають в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Крім того, враховуючи пору року, з дітьми та батьками, а також з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками спеціалісти провели профілактично-роз’яснювальну роботу не тільки щодо збереження життя та здоров’я дітей, дотримання правил протипожежної безпеки, але й правил поведінки на воді. Говорили і про безпеку на дорозі, безпечне поводження з вибуховими та швидко запальними приладами, поведінку в місцях відпочинку, з незнайомими людьми та інше. Також нагадали батькам та законним представникам про персональну відповідальність за життя та здоров’я дітей, неприпустимість залишення малолітніх дітей без нагляду дорослих. Батьки, опікуни, піклувальники отримали інформаційні буклети щодо відповідальності за виховання, навчання та розвиток дітей.

Водночас активно триває підготовка до нового навчального року. Проте є діти, які з різних причин опинилися в складних життєвих обставинах і потребують допомоги в наданні їм одягу та шкільного приладдя - щоб впевнено та радісно переступити поріг школи.

Служба у справах дітей Татарбунарської районної державної адміністрації упродовж серпня проведе благодійну акцію «Готуємо дітей до школи». Цей захід дозволить забезпечити дітей шкільного віку з родин, які переживають матеріальні труднощі, необхідними для навчання речами. За допомогою благодійної акції діти з кризових, багатодітних та малозабезпечених сімей Татарбунарського району до 1 вересня отримають гуманітарну допомогу.

Спеціалісти служби у справах дітей запрошують всіх небайдужих громадян долучитися до участі в акції. Детальнішу інформацію можна отримати за адресою: м. Татарбунари, вул. Горького, 1, кабінет 4.

У Татарбунарському районі пам’ятають і про найменших дітей. Служба у справах дітей райдержадміністрації нагадує новоспеченим батькам про електронну послугу «єМалятко», яка стартувала 10 липня. Завдяки цій послузі батьки новонароджених малюків можуть отримати 10 сервісів, пов’язаних з народженням дитини, подавши усього одну заявку. А саме: державну реєстрацію народження дитини, реєстрацію місця проживання малюка, призначення державних виплат при народженні дитини, внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, внесення відомостей до реєстру платників податків, видачу посвідчень батькам багатодітних сімей, призначення допомоги дітям, які виховуються в багатодітних родинах, та інші важливі послуги.

Цей комплекс послуг надаватиметься після подання батьком або матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви. Сервіс можна отримати не лише у центрах надання адміністративних послуг або пологових будинках, але й в електронному форматі. 

До Парламенту подали законопроект, який на рівні закону має закріпити запровадження проекту, але вже сьогодні уряд своїм рішенням запровадив пілотний проект «єМалятко», який дасть можливість згуртуватися і підготувати всі технічні рішення, потрібні для запуску ініціативи з 1 січня наступного року.

Выпуск: 

Схожі статті