Два роки – без зґвалтувань…

…Та й загалом, рівень злочинності в районі - один з найнижчих в Одеській області. Про це повідомив керівник Ізмаїльської місцевої прокуратури Олександр Сара на 35-й сесії Ізмаїльської районної ради, виступаючи з інформацією про стан і результати діяльності щодо забезпечення законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Ізмаїльського району за 2018 рік. 

Прокурор зазначив, що за минулий рік зафіксовано менше крадіжок і наркозлочинів, але більше грабежів і розбоїв, ніж у 2017-му. При цьому рівень злочинності в Ізмаїльському районі за підсумками минулого року є одним з найнижчих в області і становить 51,3 злочину на 10 тисяч населення (середньообласний - 138,8). Ця цифра значно нижча ніж у 2017 році, коли рівень злочинності по району становив 67,5 злочину на 10 тисяч населення. 

До Єдиного реєстру досудових розслідувань торік внесено 558 кримінальних правопорушень, вчинених на території Ізмаїльського району, що на 110 злочинів менше, ніж за аналогічний період 2017 року (зниження на 18,9%). 

У 2018 році менше і тяжких кримінальних злочинів - 23,6% (всього зареєстровано 152). Спостерігається також скорочення кількості злочинів середньої (на 14,9%) і невеликої тяжкості (на 37,5%). Минулого року в Ізмаїльському районі скоєно 18 злочинів проти життя і здоров’я людини (в тому числі, 3 умисних вбивства і одне умисне тяжке тілесне ушкодження). 

Відзначимо, що за останні два роки в Ізмаїльському районі не було жодного зґвалтування. 

Дві третини всіх зареєстрованих правопорушень - це злочини проти власності. Спостерігається зменшення кількість шахрайств, присвоєнь і розтрат майна, злочинів проти довкілля, злочинів проти громадської безпеки. Скоротилася кількість кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту (на 60%), але збільшилася кількість смертельних ДТП (з 2 до 4). У 2018 році в районі двічі викрадали транспортні засоби (у 2017 році – 7 викрадень). 

Керівник Ізмаїльської місцевої прокуратури повідомив, що в Ізмаїльському районі спостерігається зменшення наркозлочинів на 42,9% - по області їх кількість зросла на 0,9%. Проте спостерігається тенденція до зростання злочинності серед неповнолітніх, збільшилась кількість злочинів, скоєних раніше судимими. Знизилася кількість злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, - з 10 до 5. За рік прокуратура направила до суду 355 обвинувальних актів і зареєструвала 1210 звернень громадян. 

Також Олександр Сара зазначив, що збільшення кількості грабежів і розбоїв та складності, які виникають з їх розкриттям, частково пов’язані з відсутністю або недостатньою кількістю камер відеоспостереження. 

- У 2018 році прокуратура та поліція на території Ізмаїльського, Ренійського, Болградського та Кілійського районів не допустили рейдерських атак на сільгосппідприємствах, а також крадіжки врожаю особами, які не мають до нього ніякого відношення, - підкреслив Олександр Васильович. - При цьому в одному з сіл Ізмаїльського району урожай довелося збирати із запрошенням спецпідрозділу поліції. 

Прокурор закликав за наявності будь-якої інформації про спроби осіб, які не мають документів на землю, зібрати урожай чесних хліборобів, звертатися до прокуратури і поліції. 

- Нами ведеться активна робота в напрямку виявлення та розслідування злочинів в сфері привласнення та розтрати бюджетних коштів при здійсненні тендерних процедур, - додав Олександр Сара. 

Про підсумки роботи в першому півріччі поточного року керівник прокуратури пообіцяв проінформувати найближчим часом.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті