Перше вересня – день знань

Поставити пташенят на крило

Директор одеської ЗОШ № 58 Тетяна Музичко – досвідчений керівник та педагог. Здавалося б, стільки років поспіль зустрічає своїх учнів на порозі школи після літніх канікул, а усе одно хвилюється! Її можна зрозуміти, адже, щоб привести цей будинок у належний вигляд до першого дзвінка, потрібно витратити безліч зусиль! Будинку ж уже 150 років!

– Тут робити ремонт було особливо складно, – ділиться Тетяна Віленівна своїми проблемами. – Проте, подивіться, як ми підготували класи та кабінети, скільки тут повітря, у якому порядку утримуємо усі приміщення! Цього року вдалося поставити скрізь нові двері. Ця краса далася нам неймовірними зусиллями вчителів, шкільних працівників та величезною допомогою батьків, яким ми вдячні безмежно і за розуміння, і за підтримку. А за оновлений фасад – спасибі нашій мерії, міському голові Е. Гурвіцу та його заступникові М. Кучуку. Вони подбали про те, щоб наш будинок, поряд із іншими, виглядав ошатним. Усі роботи були виконані під час реконструкції вулиці Тираспольської.

– Сьогодні важко знайти добровільних помічників, про щедрих спонсорів важко навіть мріяти, то ж вам ще пощастило!

– Ви цілком праві. Шкода лише, що наш двір, на жаль, залишається поки що у жалюгідному стані. Мені справді шкода, що не вистачає наших сил та коштів для того, щоб надати йому відповідного вигляду. Діти проводять у школі майже увесь день, після занять, пообідавши у шкільній їдальні (годуємо смачно, як вдома), залишаються в групах продовженого дня. Так хочеться, щоб не тільки у приміщенні, але й під час змін та прогулянок дітвора відпочивала на повітрі із задоволенням. Ми дуже розраховуємо на батьків учнів, віримо, що рідна, не чужа для них школа не залишиться без їхньої турботи та допомоги. У цьому випадку і шкільний дворик може стати одним із найзатишніших місць. Адже відомо, що дитячі роки залишаються у пам'яті людини назавжди, як рідні місця. Ми і є – другий дім, наші вчителі – ті ж мами!

– Тетяно Віленівно, на першокласників із гордістю та любов’ю дивилися ваші гості – ветерани: полковник у відставці Григорій Троян, представники козацтва – генерал-лейтенант Михайло Семенов та генерал-майор Сергій Кожевников. Вони, не виставляючи своїх заслуг, у коротких промовах висловили стільки теплоти та мудрості! Як вірно вони вважають, що освічену та виховану людину помітно на відстані. І якщо з перших кроків, під керівництвом педагогів, вихованці вашої школи будуть прагнути до того, щоб стати гідними представниками свого покоління, отже, їхнє майбутнє забезпечене.

– Ми підтримуємо традиції і щороку запрошуємо до школи ветеранів, шануємо пам'ять про подвиги воїнів, які захистили світ від фашизму, виховуємо своїх учнів на гідних прикладах. Для дітей ветерани – живе втілення патріотизму та віри у краще майбутнє нашої держави.

– Втілення нашого майбутнього – поки що за партами, у теплому, гарному будинку, а завтра – вилетять зі шкільного гнізда до самостійного життя, як готуються це зробити нинішні одинадцятикласники.

– Їм сьогодні нелегко, ми знаємо це на прикладі випускників 2008-2009 навчального року, вони вперше брали участь у тестуванні. Зізнатися, ми сподівалися на вищі результати. Отже, будемо працювати ще завзятіше. У нас 388 учнів, у початковій школі – шість класів, два перших.

Щоб поставити усіх своїх шкільних пташенят на крило, сил не пошкодуємо!

– Успіхів вам!

Наталія ТРОЦЬКА,«Одеські вісті»

Свято бантів і осіннього різнобарв’я

Першого вересня в Любашівському районі за парти сіли 3610 учнів, з них 300 дітей вперше переступили шкільний поріг. І, попри кризові перипетії, школи усіх рівнів зустріли дітвору напрочуд охайними, чепурними та свіжовідремонтованими класами.

Не позначилася світова криза і на Зеленогірській ЗОШ І – ІІІ ступенів. Вона стала ще красивішою, ніж була. Завдяки численним спонсорам, батькам, будівельникам, техперсоналу та ініціативі директора освітянського закладу Лілії Олексіївні Ільніцькій понад 300 школярів навчатимуться у чистих та світлих приміщеннях. Затрачена сума вражає, але це не важливо, адже зеленогірська дітвора отримала до Дня знань чудовий подарунок – дбайливо відремонтовану школу, де буде приємно навчатися, виховуватися та веселитися.

Численні гості щиро вітали шкільну громаду зі святом першого дзвінка, бажали успіхів у навчанні школярам, наснаги – педагогам, дарували подарунки. Особлива увага була прикута до першокласників, їх в цьому навчальному році йде до школи рекордна кількість – 38 (на 16 дітей більше, ніж торік!) Трішки сором’язливі, вони завзято крокували шкільним майданом, тримаючись за руки старшокласників, сміливо розказували віршики, а потім на своєму першому уроці «Усі ми – це наша родина, це наша сім’я, це наша Україна!» уважно слухали своїх перших вчителів Тетяну Михайлівну Ульянову і Аллу Іванівну Ярову. За давньою шкільною традицією урок у перших класах завершився частуванням свіжоспеченими короваями, які до свята приготували батьки. Таким чином відбулася посвята у школярики, адже ніщо так не об’єднує людей, як поділений навпіл кусень запашної паляниці, добре вчительське слово та любов до Батьківщини.

Юрій ФЕДОРЧУК,власкор «Одеських вістей», Любашівський район

І чарівна сила похвального слова

Вік третьої міської школи в Арцизі обраховується 106 роками. Але от що дивує: їй цих років не даси. Маленька, по-домашньому затишна, причепурена сотнями яскравих кульок, вона радісно зустрічала у перший день нового навчального року і вчителів, і учнів, і всіх, хто прийшов розділити з ними цю радість.

Коли до школи прийшла директорувати педагог-фізик, 28-річна Ольга Георгіївна Добрякова, була загроза про її закриття. Жодної програми щодо врятування школи, щодо виходу її з числа неперспективних, не було. Вона потребувала капітального ремонту. Залишалася єдина надія – на батьків.

Важко повірити, що будинок з ажурним ґанком, у якому сьогодні розташувалася простора, дуже світла вчительська, був ще недавно трухлявим, аварійним приміщенням. Його відновили. А от вже будинок, що до нього приєднали, де зараз навчаються п’ятикласники, споруджено заново. На кошти обласного бюджету. Область же допомогла замінити всі 50 зігнилих вікон на євро. Ольга Георгіївна з величезною вдячністю називає підприємця Сергія Вахрушева, голову ради школи Світлану Серветник і членів ради Галину Юсюк і матір чотирьох дітей Любов Шведову, а також Олену Брагар, Андрія Жосана та Миколу Кубського, Ігоря Шведова та начальника комунального підприємства «Арциз-2» Олександра Антонюка… На свято першого дзвінка прийшли гості – міський голова Юрій Михайлов, ветеран педагогічної праці Валентина Короткова, методист районного відділу освіти Наталя Перегиня. У цьому році у школі шість першокласників. А всього учнів – 86. Багато з них успішно беруть участь у районних олімпіадах.Є успіхи і у Всеукраїнському фестивалі «Діти України». Діти із задоволенням кожного дня ідуть до школи. Тому що і директор Ольга Георгіївна, і всі педагоги – оптимісти: ніколи не скупляться на добре слово. А воно, як відомо, – чарівне.

Таїсія БАРАНОВА,власкор «Одеських вістей», м. Арциз

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті