І в глибинці є чому повчитися

Нещодавно Фрунзівка гостинно приймала директорів обласних дитячих бібліотек у межах проведення щорічного Всеукраїнського саміту. До цього гості нашої області уже побували в місті Ізмаїлі, в селах Кулевча, Шабо…

Очолювала делегацію генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, Герой України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня Анастасія Степанівна Кобзаренко. Біля районного Будинку культури гостей зустрічали голова Фрунзівської районної державної адміністрації Сергій Іванович Бринза, голова районної ради Павло Степанович Шестопалюк, начальник відділу культури і туризму РДА Олексій Кузьмич Осійчук, заступник голови райдержадміністрації Раїса Андріївна Мятига та працівники культури, бібліотек нашого району. Під пісню «Зеленеє жито, зелене…» у виконанні хору гості зайшли до Будинку культури, де ознайомилися з його роботою. В районній дитячій бібліотеці усіх вразили майстерно розмальовані бібліотекарем Тетяною Григорівною Москальовою стіни. Як зазначила А. Кобзаренко, її також приємно вразило, що в районній бібліотеці є відділення для юнацтва. На жаль, на сьогодні не всі мають таку змогу.

Під час проведення пленарного засідання на тему «Дитяче читання як феномен культурної спадщини», воно відбувалося в читальному залі, виступив голова райдержадміністрації С. Бринза. Він ознайомив присутніх з цікавою історією нашого краю та сьогоденними здобутками. Про неординарність та важливість для нашої Фрунзівщини такої події говорив і голова районної ради П. Шестопалюк. Про організацію роботи відділу культури та туризму райдержадміністрації, про працівників не лише дитячої, але й всіх бібліотек району змістовно розповів О. Осійчук. Про організацію роботи краєзнавчих клубів у дитячій бібліотеці поінформувала заступник директора Фрунзівської централізованої бібліотечної системи М. Хілініченко.

У своєму виступі Анастасія Степанівна Кобзаренко зазначила, що виїзні засідання, передбачені програмою саміту – це не лише цікаві професійні зустрічі, можливість ознайомитись із перлинками досвіду бібліотекарів Одещини, кращим доробком початкової ланки бібліотечного обслуговування дітей у нашому краї, авторськими програмами та оригінальними проектами, а ще й нагода ознайомитись з історичними витоками та сучасними здобутками районів області. Те, що вони побачили у Фрунзівському районі, надзвичайно приємно вразило їх. Адже це результат постійної копіткої системної роботи всього колективу працівників культури в районі на чолі з О. Осійчуком. Але таких результатів неможливо було б досягти, аби не підтримка і взаєморозуміння керівників району. На жаль, сьогодні рідко де зустрінеш таку злагоду. Тож Фрунзівський район може слугувати цілком справедливо взірцем для інших.

Сподобались гостям нашого району і затишанські бібліотеки, те, з якою любов’ю та дбайливістю в них все оформлено і зроблено. Та найбільше (за їх словами) вразила чистота та охайність і не лише в приміщеннях будинків культури й бібліотек, але й на вулицях Фрунзівки і Затишшя. Як сказала директор Рівненської обласної дитячої бібліотеки (та й не тільки вона), коли їх так довго і далеко везли, у неї почали виникати сумніви – що можна корисного і незвичного побачити в такій глибинці. Виявилось – можна, і вона дуже тому рада. І буде тепер розповідати всім, що є такий Фрунзівський район, в якому живуть і працюють чудові люди і творять своїми руками та серцями справжню культуру.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті