Культура

У вирі «Місячного сяйва»

Як граційні лебідоньки, випливають на сцену юнки в бальних сукнях. Спочатку ніжна мелодія, немов весняний легіт, несе їх по сцені. Всі присутні в залі проймаються ліричним настроєм танцю. Та через мить юні танцівниці вже кружляють, як осінні листочки, у нестримному вирі іншої мелодії. Впродовж одного концерту члени танцювального гурту «Місячне сяйво» можуть виконувати український гопак та віденський вальс, італійську тарантелу і циганський та сучасний танок. В репертуарі цього колективу понад двадцять різноманітних танців. Серед них найбільше сучасних танцювальних композицій.

Всього чорити роки минуло з того моменту, як художня керівниця Мар’янівського сільського Будинку культури Юлія Олександрівна Щавінська організувала дитячий танцювальний гурт «Місячне сяйво». Сьогодні тодішні дівчатка стали старшокласницями. Та незважаючи на те, що у них зросло навантаження в загальноосвітній школі, жодна із дев’яти учасниць ансамблю не полишає заняття хореографією. Тепер танцювальний колектив із Мар’янівки добре знаний не лише в своєму, а й в інших селах району. Виступав він вже й на обласних сценах.

Без «Місячного сяйва» не обходиться жодне районне свято. Яскраві костюми та майстерне виконання хореографічних мініатюр прикрашають будь-які концерти та масові заходи.

Жителі Мар’янівки кажуть: «Коли виступають наші юні танцівниці, в Будинку культури не тільки бракує сидячих місць, там навіть стояти ніде. Дуже ми любимо цей ансамбль».

Юлія Олександрівна опановувала хореографію, беручи приватні уроки у справжніх майстрів. Тепер все це передає своїм вихованцям.

Чималу роль у виступах танцювальних колективів відіграють костюми. А вони у «Місячному сяйві» – чудові. Звертаючись до Юлії Олександрівни, цікавлюсь.

– Де берете кошти на придбання вбрання, і хто його створює?

– Всі костюми шиємо удвох із директоркою Мар’янівського Будинку культури Вірою Анатоліївною Драган. Тканину та фурнітуру частково купують батьки, а трохи колектив заробляє, беручи участь у приватних вечірках. Ми не часто виступаємо на таких «корпоративчиках», адже для всіх учасниць головне – все ж таки навчання в загальноосвітній школі.

Варто зауважити, що дівчатка успішно встигають всюди.

Вони вже не раз брали участь у обласних конкурсах. Так, наприклад, у минулому році гурт «Місячне сяйво» чудово виступив на конкурсі народної творчості «Самоцвіти Одещини» і був нагороджений грамотою «За популяризацію сучасної хореографії».

Хочеться побажати цим юним танцівницям, щоб вони у вирі «Місяного сяйва» піднялись до найвищих вершин хореографічної майстерності.

Лариса Півторак,власкор «Одеських вістей», Ширяївський район

Ця пісня, кохана, для тебе

У Кодимському районному Будинку культури відбулось пісенне свято під назвою «Старі пісні про головне».

Заспівом до всієї творчої програми став яскравий виступ Загнітківського народного фольклорного колективу «Ви­токи».

Вся концертна програма радува­ла глядачів неординарністю хореографічних постановок та талановитістю учасників, серед яких особливо вирізнялися народний хореографічний ан­самбль «Юність», вокальні ан­самблі «Мелодія», «Дзвіночки», «Незабудка», народний вокаль­ний ансамбль «Джерела», тріо Людмили Буренко, Віталія і Володимира Барановських, соліс­ти Марія Палесіка, Тетяна Крисько, Тетяна Білоус, Тетяна Коломейчук, Валентина Стецька, Сергій Ласько, Лілія Бойченко, Галина Пасічник, Василь Баранов­ський.

Ведучі Тетяна Шабуркіна та Віктор Бойченко вели глядацьку аудиторію цікавими і незабутніми сторінками пісень минулих років, даючи змогу поринути кому у далеку юність, кому у молодість своїх пращурів.

Тематичний вечір, який при­ніс духовне задоволення, мав надзвичайно романтичну й задушевну цілісну композицію і був підготовлений культпрацівниками району на чолі з начальником відділу культури і туризму Кодим­ської райдержадміністрації Люд­милою Басько.

Того вечора органічно пере­плелися філософія життя і вічної любові. І хоч за вікном зима, все ж відчувалось, що сонце повернуло на весну, що і підказало цю одвічну і невичерпну тему – тему кохання.

Любов КУЗЬМЕНКО,власкор «Одеських вістей»,Кодимський район

Ювілей країни дитинства

Виповнилося 65 років від дня створення Ізмаїльського Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, колишнього Палацу піонерів.

Славетній даті було присвячено великий ювілейний концерт, підготовлений творчими колективами Центру, гуртківцями. Справжньою окрасою свята стали виступи хореографічних колективів Центру – «Райдуга» та «Ритм», що носять звання народних. Не можна не сказати й про подарунок, який зробила учасникам свята гостя з Києва, артистка балету Оксана Швець, що виконала індійський танець.

– Мій шлях до мистецтва починався саме тут, у Центрі, який я справедливо називаю своїм другим домом, – сказала вона. – І за це я, як і, напевне, багато хто, вдячна тим, хто допоміг зробити перші кроки на шляху до мети. Своєю другою мамою називаю керівницю народного ансамблю «Райдуга» Ольгу Яківну Тихонову. Минуло близько десяти років, як виїхала до столиці. Закінчила Університет культури. Але щоразу, приїжджаючи до Ізмаїла, приходжу до Центру. І переконуюся: тут, як і раніше, навчають мріяти та досягати виконання мрії. А це, мабуть, головне.

– Це особлива країна дитинства, у якої свої традиції, цінності, знахідки та перемоги, – сказала його директорка Алла Іванова. – Саме тут кожен може реалізувати себе, обрати за бажанням напрям, відповідний до внутрішнього потягу та зацікавлень.

За час свого існування Центр позашкільної роботи та дитячої творчості став невід’ємною частиною загального освітнього процесу Ізмаїла.

Різноманітні об’єднання, гуртки та клуби надали дітям можливість розкривати й розвивати свої творчі обдарування, здобувати корисні знання та навички, досягнути досить високих результатів і визначитися з вибором своєї майбутньої професії.

Сьогодні тут діють понад 80 гуртків різного спрямування. Їх відвідують 1300 вихованців. Артистами, співаками й музикантами, художниками та істориками, етнографами й екологами, туристами та спортсменами вийшли за шістдесят п’ять років зі стін Центру творчості його вихованці. Багато з них – лауреати та дипломанти престижних конкурсів і фестивалів.

…Один за одним виходять на сцену гуртківці, демонструючи свої роботи. Із привітаннями звертаються до зали ветерани Центру, шановані люди міста. І, як правило, багато хто саме тут, у Центрі, який свого часу називався Палацом піонерів, провів найкращі дитячі роки, виховував в собі активну життєву позицію.

Вічної тобі юності, країно дитинства!

Євген Маслов,власкор «Одеських вістей»

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті