Живий і неповторний

В арт-центрі «Aurum» виставив свою експозицію «Світ живий до останньої порошини» художник Роман Недопака.

Роман народився в Ізмаїлі. У 2002 р. закінчив Київську художню школу ім. Т. Шевченка. Вибір професії не був випадковим. Батьки – Алла Чакир і Сергій Недопака – художники, вони прищепили синові любов до живопису. До речі, картини предків Романа по батьківській та материнській лінії зберігаються в музеї ім. О.С. Пушкіна у Москві та у приватних колекціях.

З легкістю, без зайвого пафосу, на полотні постають тиха чарівність українського села, простота і скромність героїні в «Портреті українки», заглибленість у себе «Смаглявки». «Минуле» – не просто зміна естетичних уподобань в архітектурі, а коротка зустріч двох епох. «Портрет дідуся» – це насамперед очі, як картина в картині, чисті очі творчої людини. Мудрий погляд спрямований повз глядача, пальці невтомного художника, дещо пригніченого, але не зломленого, зчеплені, виказуючи внутрішню напругу…

Зараз Роман далі навчається в Київській художній академії. Працюючи над улюбленими темами – пейзаж і портрет – і виставляючи на суд глядачів власний світ, талановитий послідовник південноукраїнської школи невпинно повторює, що наш світ – живий і неповторний до останньої порошини.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті