В ізмаїлі відкрито військово-морський ліцей

В Ізмаїлі на базі міської школи­інтернату створюється військово­морський ліцей із посиленим військово­фізичним вишколом. Про це наша розмова з депутатом Одеської обласної ради, членом Партії регіонів В’ячеславом Страшиліним, який опікується багатогранними інтересами міста та регіону.

– Те, про що говорилося протягом десяти останніх років, стало, нарешті, реальністю, – підкреслив депутат. – Вважаю, що без підтримки обласного керівництва, насамперед губернатора Едуарда Матвійчука та голови обласної ради Миколи Пундика, а також без сприяння на рівні Міністерства оборони України, нам навряд чи вдалося б розв’язати цю проблему. Було знайдено компромісне рішення, що дало поштовх початку роботи даного навчального закладу.

– А чому вирішили створити такий ліцей саме в Ізмаїлі, причому на базі школи­інтернату?

– Справа в тому, що у нас із 1948 року багато років існували курси підготовки військових моряків із закордонних країн. Донині залишилися й матеріальна база, і кадри. У місті живуть близько 200 відставників у званні полковників та капітанів першого рангу, які мають право викладати. У нас же базуються прикордонний загін та загін морської охорони. Їх, скажімо так, філії, є в інших містах Придунав’я. І тому для багатьох молодих людей нашого краю військово­морська справа – це продовження традицій батьків.

Відповідаючи на другу частину запитання, скажу, що нині школа­інтернат через багато які обставини завантажена гаразд якщо на третину. Цей навчальний заклад розрахований на 250 місць, а на сьогодні в ньому лише 75 вихованців. Тобто місця вистачить всім. «Старожилам» буде брати з кого приклад, а це теж багато що значить. У самому інтернаті сьогодні створені хороші умови і для побуту дітей, і для посилених фізичних занять: є свій басейн, тренажерна зала, спортивні майданчики як просто неба, так і в приміщенні.

– Яка основна мета створення ліцею?

– Виховання патріотів своєї країни, але, звичайно, не націоналістів. Хоча наш ліцей і вважається обласним, гадаю, ми зможемо змагатися з військово­морським ліцеєм, розташованим у Севастополі, і будемо йому гідною альтернативою.

– Що вже вдалося здійснити?

– Ухвалено Статут ліцею, розроблено спеціальну програму навчання, завершується формування викладацького складу. Створюється Піклувальна рада, яка триматиме на контролі вирішення всіх життєво важливих питань нового колективу. Триває приймання заявок абітурієнтів. Причому буде дана певна пільга дітям із малозабезпечених сімей та дітям­сиротам. Навчання й п’ятиразове харчування в ліцеї будуть безкоштовними. Частково будуть оплачуватися три комплекти форми. Фінансування взяв на себе обласний бюджет. На перший рік навчання виділено в межах півтора мільйона гривень.

Ну, а особливість полягає в тому, що дітям доведеться звикати жити в закритому режимі (лише дівчатам – жителькам Ізмаїла буде надана можливість ночувати вдома). І, найголовніше, ставка робитиметься на посилений фізичний вишкіл.

– Скільки дітей буде займатися спочатку?

– Дві групи по тридцять чоловік, переважно з учнів десятих та одинадцятих класів. Хочу також сказати, що в ліцеїстів у майбутньому з’явиться можливість продовжити навчання в п’ятьох вузах України, з якими укладаються відповідні договори. Зокрема в Севастопольській академії Військово­морського флоту, Хмельницькому інституті прикордонних військ та в інституті СБУ.

І наостанок хочу звернутися до старшокласників та їхніх батьків – жителів Одеської області: ліцей чекає на вас! Приїжджайте, приходьте, телефонуйте. Адреса і телефони ліцею: м. Ізмаїл, вул. Нахімова, 407, тел. 0241­70­840.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті