Пільгові пенсії – заборгованість підприємств

Для забезпечення соціального захисту працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими і тяжкими умовами праці передбачається призначення пенсій на пільгових умовах.

Згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення” право на таку пенсію мають працівники, зайняті на роботах, визначених у списках № 1 та № 2, затверджених Кабінетом Міністрів України, за наявності відповідного стажу роботи на таких роботах.

У січні-лютому нинішнього року органи Пенсійного фонду України в Одеській області виплатили пільгових пенсій, призначених відповідно до списків № 1 та № 2, на загальну суму 14080,6 тис. грн.

Разом з тим Законом Ук­раїни “Про за­гальнообо­в'яз­кове державне пенсійне страхування” передбачено, що витрати на виплату та доставляння пільгових пенсій Пенсійному фонду України відшкодовують підприємства та організації, де працювали отримувачі таких пенсій, з коштів, призначених на оплату праці. Проте далеко не завжди підприємства виконують законодавчі вимоги, тобто несвоєчасно, або зовсім не відшкодовують ці витрати, що суттєво збільшує рівень фінансового навантаження на Пенсійний фонд.

Принципи роботи Пенсій­ного фонду України за солідарною системою, що наразі є діє, передбачає, що саме сплачені платниками кошти спрямовуються на виплату пенсій і будь-які диспропорції негативно впливають на стабільність роботи Фонду.

Неважко уявити, що буде, якщо через збільшення заборгованості платників, зокрема й по відшкодуванню коштів на виплату пільгових пенсій пенсійні виплати не будуть здійснюватись вчасно, борги з їх виплат накопичуватимуться, що призведе до довготривалих затримок.

Станом на 1 березня 2014 року заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій мають 260 платників на суму 58263,2 тис. грн, що на 12,4 відсотка більше, ніж на відповідну дату минулого року та становить восьмимісячну потребу виплати таких пенсій в Одеській області.

Для зменшення заборгованості недобросовісних платників органи Пенсійного фонду України провадять широку претензійно-позовну роботу. Зокрема в органах виконавчої служби перебувають судові рішення про сплату боргу по пільгових пенсіях на 62770,0 тис. грн, передано до господарського суду позовних заяв на 10757,6 тис. грн, у справах про банкрутство розглядаються матеріали на 38373,7 тис. грн. Наслідком вжитих заходів є надходження у поточному році за сприянням органів державної виконавчої служби 401,1 тис. грн в рахунок погашення заборгованості щодо пільгових пенсій.

Найбільшими боржниками серед економічно-активних платників є: ПАТ “Олімп-круг” (керівник – Артемович Л.А.) – сума заборгованості 3433,1 тис. грн, Госпрозрахунковий відокремлений структурний підрозділ “Кілійський суднобудівно-судноремонтний завод” (керівник – Курдіяшко С.В.) – 1111,2 тис. грн, ПАТ “Одеський завод будівельно-обробних машин” (керівник – Куліков О.В.) – 902,1 тис. грн, будівельно-монтажне управління № 10 ПАТ ”Укргазбуд” (керівник – Борзих В.М.) – 866,1 тис. грн.

Керівникам підприємств треба розуміти, що будь-яка затримка, не кажучи вже про довготермінову заборгованість щодо відшкодування витрат на виплату та доставляння пільгових пенсій Пенсійному фонду України, впливає на своєчасність та повноту виплати пенсій не тільки отримувачам таких пенсій, але й усім, без винятку, пенсіонерам.

Органи Пенсійного фонду України в Одеській області провадять щоденну роботу для забезпечення виконання платниками усіх зобов'язань перед Пенсійним фондом України, визначених чинним законодавством та відповідних виплат призначених пенсій.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті