Знаковий законопроект

Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин». 

Це надзвичайно важливий для українських аграріїв документ. Його можна назвати знаковим. Адже тричі протягом останніх трьох років він подавався на розгляд парламенту країни у зв’язку з однією з обов’язкових умов, висунутих ЄС. Так прокоментував подію міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка.

Народні обранці 233 голосами надали аграрному секторові економіки поштовх до розвитку. Ухвалення цього законопроекту не тільки відкриває для української продукції АПК ринки Європейського Союзу. Завдяки йому стає зрозумілим і прозорим контроль епізоотичної ситуації у державі. Він також дозволяє простежити виробництво та реалізацію харчових продуктів тваринного походження та забезпечує конкурентоспроможність вітчизняної тваринницької продукції на міжнародному ринку. Ігор Швайка додав, що європейська сертифікація визнається ще 100 країнами світу, і всі вони – потенційні покупці продукції українських аграріїв. Зокрема й Китай, Південно-Африканська Республіка та країни Близького Сходу.

До речі, згідно з інформацією митної служби, у червні поточного року Україна постачила до країн ЄС продукцію на суму 1,365 млрд дол. США, що на 21,55% більше, ніж торік. Фактично сума експорту України до ЄС зрівнялася з сумою її експорту до СНД.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті