Легенда теперішнього часу

В Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулися урочисті збори, присвячені 150-річчю Одеського національного університету ім. І.І. Меч­никова. 

Не буде перебільшенням сказати, що цей виш, який почав відлік своєї історії далекого 1865 року як Імператорський Новоросійський університет, сьогодні багато в чому визначає рівень підготовки фахівців за 60 напрямами не тільки для України, але й багатьох інших країн. Воно й не дивно: тут трудилися видатні вчені – лауреат Нобелівської премії Ілля Мечников, фізіолог Іван Сєченов, мікробіолог Данило Заболотний, астроном Володимир Цесевич, математики Марк Крейн, Олександр Ляпунов, фізик, один із засновників теорії «Великого вибуху» Георгій Гамов, засновник Фізико-хімічного інституту Олексій Богатський. Троє з шістьох президентів АН України були професорами ОНУ: вже згаданий Данило Заболотний, а також Володимир Липський і Олександр Богомолець. 

Звертаючись до присутніх, заступник міністра освіти і науки Павло Полянський відзначив високу крейсерську швидкість у роботі, набрану колективом вишу, і побажав зберегти її в майбутньому. 

Губернатор області Ігор Пали­ця зачитав вітання Президента України Петра Порошенка з ювілеєм вишу. Він зазначив, що тільки освічені та добре зорієнтовані в сучасному світі люди здатні вивести Україну з нинішньої кризи. Тому облдержадміністрація буде фінансово підтримувати створення вишем перспективних науково-практичних лабораторій. Це стало, мабуть, найкращим подарунком колективові, який уже звик рік у рік одержувати дедалі меншу державну підтримку на розвиток науки й не сподівався зміни своєї долі на краще.

Ігор Палиця вручив державні нагороди та Почесні відзнаки обл­держадміністрації.

Так, орденом «За заслуги» другого ступеня відзначено працю проректора з наукової роботи, професора Володимира Іваниці, орденом «За заслуги» третього ступеня – ректора університету, професора Ігоря Коваля. Звання заслуженого працівника культури України удостоєний директор центру культури й дозвілля студентів і працівників Едуард Чечельницький.

Голова обласної ради Михайло Шмушкович дуже точно назвав ОНУ ім. І.І. Мечникова легендою теперішнього часу. Справді, на сучасному етапі розвитку університету тут тісно переплітаються видатні традиції минулого і яскраві наукові досягнення останніх років. 

Михайло Шмушкович вручив ряду працівників вишу Почесні відзнаки обласної ради.

На завершення відбулася урочиста церемонія погашення марки й конверта, випущених до ювілею ОНУ ім. І.І. Мечникова. А у плині святкового концерту на сцену вийшли члени команди «Одеські джентльмени» – одного з найяскравіших колективів за всю історію не тільки вишу, але й загалом руху КВК. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті