Імплементація через меморандум

На суд громадськості представлено результати моніторингу, який провела всеукраїнська ініціатива «За прозорі ради». Темою даного дослідження стало вивчення регламентів місцевих рад в Одеській області щодо відповідності їх новому антикорупційному законодавству.

Експерти проаналізували регламенти рад у сімох містах регіону, а також Одеської обласної ради, і дійшли невтішних висновків, що далеко не всі органи місцевого самоврядування повною мірою відповідають критеріям щодо імплементації антикорупційного законодавства.

– Найкращі результати показала Одеська обласна рада, 23,5 відсотка норм якої відповідають потрібним параметрам. Найгірші – міська рада Татарбунарів, де є тільки 9 відсотків відповідності, – відзначив Павло Колотвін, керівник ГО «Інститут політичної інформації», координатор проекту в Одеській області.

Що стосується інших місцевих рад, то в Одеській та Котовській міських радах 19% норм відповідають необхідним критеріям, у Роздільній цей показник дорівнює 17,4%, у Рені – 13.5%, а в Іллічівську та Южному – по 11%.

– Жодна рада в області не внесла до своїх документів навіть чверті антикорупційних норм відповідно до ух­валених законів щодо боротьби з корупцією, – підкреслив на брифінгу в Одеському кризовому медіацентрі Пав­ло Колотвін.

Аналіз дав змогу комплексно вивчити основні нормативні акти місцевих рад і надалі розробити рекомендації для органів місцевого самоврядування з метою імплементації загальнодержавного антикорупційного законодавства. Рекомендації розроблено експертами Центру політичних студій і аналітики та передано для вивчення місцевим радам.

Також П. Колотвін відзначив, що наразі провадиться робота з кандидатами в депутати та політичними силами, які готові підписати меморандум, що в разі проходження до виборних органів влади вони лобіюватимуть внесення змін до регламентів рад.

– Меморандум про співпрацю стане певною запорукою того, що за результатами виборів до місцевих рад політичні партії та їхні представники зобов’язуються дотримуватися нових регламентів антикорупційного законодавства, – підкреслив Павло Колотвін.

Наразі місцеві ради вже починають впроваджувати в регламентні документи рекомендації, отримані від громадських активістів. 

– Їхнє керівництво відзначає актуальність і високий рівень виконаної аналітичної роботи. У межах проекту передбачено кілька заходів щодо ефективного налагодження співпраці між органами влади та громадськістю, – сказав на завершення Павло Колотвін.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті