Вагомий творчий доробок

Вийшов у світ черговий випуск науково-практичного журналу «Винахідник України», який виходить двічі на рік. 

Його видає Українська академія оригінальних ідей (УАОІ). Прикметним є те, що солідну частину опублікованих в останньому номері матеріалів презентують статті одеситів, зокрема віце-президента УАОІ, автора дев’ятьох патентів ноу-хау, 140 бізнес-проектів, доктора економічних наук Анатолія Шарапатюка, людини дивовижної долі. 

Під рубрикою «Академічна еліта» опубліковано матеріал «Маємо честь представити», де йдеться про життєвий шлях Анатолія Васильовича, який, працюючи в ЧМП, до 1988 року практично завершив роботу над док­торською дисертацією за темою «Керування системою портів паро­плавства». В результаті конфлікту з керівництвом ЧМП з питань кадрової політики та передавання флоту до сумнозвісних СП Шарапатюка було незаконно звільнено з пароплавства, що унеможливило захист дисертації. 

А.В. Шарапатюк є розробником і учасником впровадження серії економічних проектів, серед яких, зокрема, – виведення із кризи Одеського цементного заводу, економічне обґрунтування реконструкції Одеського морвокзалу.

До 1992 року Шарапатюк завершив другу докторську дисертацію – «Оптимізація організаційно-правових виробничих структур», яку успішно захистив. Того ж року обраний академіком, а 1993-го став віце-президентом Південного відділення УАОІ. З 1996 року – член-кореспондент УЕАН.

В останній час учений запропонував цілу низку вдосконалень науково-методологічного забезпечення крупномасштабних інвестиційних проектів у їхніх екологічному, економічному, соціальному, організаційно-правовому та навчально-методичному аспектах. 

Водночас Анатолій Васильович консультує фірми, захищає права громадян і організацій у господарських судах, проводить експертизи, читає курси в одеських  вишах, завершує підготовку третього видання свого підручника «Мистецтво інвестиційного проектування» і першої книги з художньої трилогії про вітчизняну інтелігенцію останнього тридцятиріччя. 

Під рубрикою «Інвестиції» опубліковано п’ять праць А.В. Ша­рапатюка, три з них написано у співавторстві з сином.

Привертає увагу публікація «Заповіти Миколи Руденка для нації і людства (відкриття виміру іпостасей Миколи Руденка – мислителя). Заповіт перший – економічний; заповіт другий – онтологічний; заповіт третій – космологічний». Її автор – професор Володимир Шевчук, голова заснованого сучасним філософом Миколою Руденком Наукового товариства ім. Сергія Подолинського. Також цікавими в журналі видаються публікації кандидата психологічних наук Л.І. Шрагіної «Психологічні аспекти самотворення і саморуйнації нації» та «Стратегічні й тактичні компоненти національного курікулюму».

Під рубрикою «Вчений завжди поет» опубліковано працю «Мова і переклад» академіка УАОІ, всесвітньовідомого перекладача Георгія Прокопійовича Прокопенка. На його думку, основи формування мови закладені Творцем, який передбачив у генетичному коді людини потенційну здатність говорити.

Виняткові наукові матеріали також подано під рубриками «Екологія», «Медицина» та іншими. 

У матеріалі кандидата біологічних наук Петра Харченка йдеться про трагічну долю вчителя фізики з Ромен, що на Сумщині, Миколи Івановича Іваннікова та про його «Докази фундаментальної математичної помилки Ейнштейна і її наслідків». Також вельми цікавими є дивовижний краєзнавчий матеріал «Древній Ромен – стратегія майбутнього» і поетичний дебют – добірка віршів.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті