Посвята Анні Герман

Цього року виповнилося б 80 років польській співачці Анні Герман. Одеситка Владислава Вдовиченко присвятила її пам’яті свою концертну програму, з якою провела тур по Європі. До неї ввійшли як пісні з репертуару Анни Герман, так і нові композиції. 

Голос Владислави зна­ють і цінують не тіль­ки в Україні, але й у ба­га­­тьох країнах світу. Ма­гістр вокального від­ді­лен­ня Одеської музич­ної академії ім. А. Неж­да­но­вої, вихованка ака­­­де­міка Галини Анато­ліїв­ни Поли­ванової одер­жа­­ла гарну школу. Влади­слава є лауреат­кою й дип­ломанткою ряду все­українських і міжна­­родних фестивалів естрад­ної та класичної музики. 

Її голос звучить у худож­ньому фільмі «Таємниця білого ангела», де вона 

а капела виконала сім пі­сень із репертуару Анни Герман – за кадром гри польської акторки Йоанни Моро. Владислава знайо­ма з чоловіком Анни Герман Збігневом Тухольським і сином Збишеком-молод­шим. 

– Сім років тому я гостю­вала в домі Анни Герман у Варшаві, – розповідає В. Вдовиченко. – Усе там нагадувало про неї, з усіх стін дивилися її фото, мене частували з тих же самих чашечок, які купувала 40 років тому Анна Герман. У кімнаті її матері Ірми Бернер стоїть швейна машинка, на якій шила мама й сама Анна, і пристрій, що його чоловік Анни Герман винайшов для того, щоб допомогти дружині встати на ноги після автокатастрофи, пережитої 1967 року. Анні довелося вісім місяців лежати в гіпсі, а потім були роки реабілітації… 

Збігнев Тухольський з великою увагою поставився до творчості молодої української співачки, подарував їй на пам’ять сімейну реліквію – бурштинову брошку. «Нехай вона слугує тобі талісманом і благословенням родини Анни Герман на все твоє творче життя, – сказав З. Тухольський. – Ця брошка передавалася по жіночій лінії, її носила бабуся Анни Анна Мартинс, потім мама Ірма Бернер, а потім і сама Анна». Тепер Владислава надягає її на всі концерти пам’яті улюбленої співачки.

Рік тому в Польщі вийшов перший ліцензійний диск Владислави Вдовиченко з піснями Анни Герман. Пісні російською та польською мовами вона записала у співпраці з польськими артистами, в супроводі варшавського інструментального ансамблю. Із Кшиштофом Цвинаром – зіркою польської естради – проспівала хіт «Byle tylko ze mna», який 45 років тому Кшиштоф співав у дуеті з Анною Герман. На диску також звучать пісні у виконанні солістки камерної опери Юстини Реченеді, соліста «Ла Скала» Адама Кшиштоф’яка.

– Хочу відзначити, – говорить Владислава, – що на диску пам’яті записана моя пісня «Вірність». Це посвята Анні Герман, пісня про любов, яка не знає смерті… У Польщі композиція визнана однією з найкращих посвят артистці. 

Цього року Владислава виступила із сольною програмою, давши десять концертів у Польщі, Білорусі й Чехії. У день народження Анни Герман відбувся концерт в амфітеатрі її імені в Зеленій Гурі. Приїхали шанувальники творчості Анни Герман із усієї Польщі.

Агата Медзинська, директорка амфітеатру ім. Анни Герман, наприкінці вечора вийшла на сцену, обійняла Владиславу й зі слізьми на очах сказала: 

– З відкритим серцем щиро хочу повідомити всім: голос Владислави Вдовиченко ідентичний голосові нашої улюбленої Анни Герман. Владислава співає чудово не тільки російською мовою, але й польською.

Своїми концертами одеситка порадувала й українців. 27 лютого в Ізмаїлі пройшов її сольний концерт і благодійний марафон. Зібрані кошти були перераховані в дитячий реабілітаційний центр Ізмаїла. Два роки тому Владислава Вдовиченко дала в Чехії п’ять концертів, кошти з яких були відправлені на будівництво шкіл на Мадагаскарі. А рік тому гроші, зароблені на концертах у Шостці, Вінниці та Луцьку, пішли на потреби переселенців з Донбасу. 

У перерві між гастролями Владислава приїхала до Одеси і 8 березня дала сольний концерт у дворику «Джаззі-Бадді». 

Попереду – продовження гастролей по Європі: Чехія, Польща, Франція. У червні Владислава представлятиме нашу країну в Польщі на фестивалі української пісні із сольною програмою народних і естрадних пісень, а у вересні – на Міжнародному форумі європейських держав.

Рубрика: 
Выпуск: 
Автор: 

Схожі статті