«Дунайська січ»: два дні у стилі рок

28-29 червня в Ізмаїлі відбувся VI міжнародний рок-фестиваль «Дунайська січ». 

Генеральний продюсер фестивалю Олександр Ягольник зауважив, що «Дунайська січ» підкреслює співучість та сонячність регіону, тут поєднуються рок-музика і танці і всіляко демонструється, якою різною може бути рок-музика. Особливість цього фестивалю, за словами Ягольника, - орієнтація на симфо-рок.

- Рок-музика -  це музика, яку треба слухати голосно. І вперше на 200 кВт звуку буде грати оркестр і рок-музика. – ще анонсуючи майбутнє дійство підкреслив генпродюсер. - Це - поєднання симфонічного оркестру і рокерських гітар. Додам, що навіть великі міжнародні фестивалі оркестр запрошують вкрай рідко, адже це досить проблематично. Але ми вирішили показати те нове, чого ще не було. 

Чи не найбільш очікуваними гостями фестивалю була група «THE HARDKISS» - хедлайнер другого фестивального дня і всього феєричного фестивалю «Дунайська січ».

Цього року програма фестивалю включала не лише виступи рок-груп і колективів, а й багато інших мистецьких акцій. 

Передуючи відкриттю, в Ізмаїльській картинній галереї пройшла прес-конференція, де говорили про цілі, завдання та пріоритети рок-фесту, а також про його шестирічне зростання, український рок і його зростаючу популярність, народні інструменти, тексти українських народних пісень.

В рамках фесту в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбулася виставка українських вишиванок «Вишиванка - символ вільних» від Галини Ващук, писанковий світ та майстер-класи від Ольги Ровецької- Назар.

До оргкомітету VI міжнародного рок-фестивалю «Дунайська січ» увійшли Міністерство молоді та спорту України, Одеська облдержадміністрація, адміністрація Ізмаїла, громадська організація «Центр розвитку Бессарабії» та громадська спілка «Творче патріотичне об’єднання «Музичний Батальйон».

У перший день фестивалю на проспекті Суворова відбулися мотопарад і хода зі 100-метровим прапором України. Від пам’ятника Тарасу Шевченку, мешканці і гості міста пронесли по центральному проспекту Ізмаїла багатометровий державний прапор до будівлі міської ради і у зворотному напрямку до місця основної дислокації фестивалю - пам’ятника морякам-дунайцям на алеї Дружби народів. Тут на встановленій біля бронекатера сцені виступали колективи.

Концертна програма відкрилася «Козацька маршем» у виконанні Національного академічного оркестру народних інструментів і рок-груп - учасниць фестивалю. Танцювальні колективи Ізмаїла - народні хореографічні ансамблі «Радуга» та «Ритм» Палацу дітей та юнацтва - виконали видовищний спільний танець.

Також біля будівлі морвокзалу в рамках свята було організовано виставку техніки, бронетехніки і озброєння Ізмаїльського прикордонного загону, Національної гвардії і патрульної поліції.

Прикордонний загін представив КрАЗ-6322 (броньований), БТР-70 Т, КрАЗ-КУГУАР, а також зенітну установку ЗУ-23-2, міномет БМ-37, автоматичний гранатомет АГС-17, крупнокаліберний кулемет і протитанкову гармату СПГ-9 М).

Другий день фестивалю запам’ятається веломаршем, організатором якого виступила Асоціація велосипедистів Ізмаїла (президент - Ігор Сарвіров). В рамках шостого рок-фестивалю «Дунайська січ» на головні дороги Ізмаїла виїхали близько сотні велосипедистів. Початком веломаршу став пам’ятник першому градоначальнику Сергію Тучкову, а фінішували учасники біля пам’ятника морякам-дунайцям. Велопробіг завершився нагородженням - дипломами, медалями та подарунками.

Цей день чітко запам’ятають ізмаїльчани Леонід і Тетяна. Увечері під час концерту популярних українських рок-груп, які виступали на сцені рок-фесту «Дунайська січ», Леонід освідчився в коханні Тетяні і зробив їй пропозицію - подарував обручку і букет квітів. Тетяна сказала: «Так!».

У цей день виступали київський гурт «Спека», рок-команда з Кам’янця-Подільського «ТОЛОКА», поп-група з Києва «MORE NEBA», рок-група з Сарати з ізмаїльським гітаристом Степаном Пальжоком «Сармати», «ZNICH» з Білорусі і «FataMorganaUA» з Горлівки Донецької області  (група зараз працює в Києві).

Виступали також Академічний ансамбль пісні і танцю Державної прикордонної служби України, народний ансамбль танцю «Чушмілій» з села Криничне Болградського району, ізмаїльська виконавиця Олеся Кичук, яка разом з новою ізмаїльською групою «Течія» представила дебютну пісню про місто.

Після закінчення концерту літнє нічне небо прикрасив святковий феєрверк, який барвисто завершив VI міжнародний рок-фестиваль «Дунайська січ».

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті