Туристом в Україну

Колись Шарль Луї де Монтеск’є у «Перському листуванні» дав французам корисну змогу подивитися на себе мовби очима іноземців. Ми таку нагоду маємо в рекомендаціях канадського туристичного сервісу потенційному відвідувачеві України. Рекомендується читати не зі сміхом, як у того американського злочинця, що вислухав собі аж чотири смертні вироки за раз, а з тихою посмішкою українського тубільця.

Втішає, що з чотирьох категорій небезпечності, які умовно можна позначити як «відносно безпечно», «дещо небезпечно», «дуже небезпечно», «цілком нерекомендовано», нашу країну віднесено до другого рівня. Щось не схотілося читати про гірші два. 

Найпершу увагу приділено Криму та Донбасу. Оскільки Крим є суверенною українською територією, посольство Канади в Москві не надає послуги щодо півострова, в той час як посольство в Києві обмежує туди доступ. Щодо Донецької та Луганської областей зазначається, що наша влада відхилить в’їзд в Україну через контрольовані сепаратистами території. Про решту української території сказано, що демонстрації та марші, які можуть відбутися без попереднього оголошення, зокрема в наближенні третьої річниці «Майданової революції», загрожують раптово обернутися насильством. Тож рекомендовано уникати людських скупчень.

Вуличну злочинність названо звичайною річчю, особливо в барах, нічних клубах і громадському транспорті. Збройні пограбування вважаються особливо ймовірними у великих містах. Змальовано одну зі звичайних афер – підкидання грошей перед туристом у сподіванні, що той підніме. Тоді шахрай звинувачує туриста, що той буцімто вкрав певну суму. Можуть бути залучені кілька злодіїв, причім хтось із них представлятиметься поліціянтом. Тож у жодному разі не слід піднімати вронені речі, треба просто пройти мимо, не вступаючи у співбесіду.

Наголошено на пильності щодо інтернет-афер із боку осіб, які заявляють, що живуть в Україні та продають якесь майно або пропонують подорожеве товариство, романтичні взаємини, шлюб. Канадські міжнародні установи не займаються справами щодо повернення майна, втраченого у подібних випадках.

Застерігають не полишати їжу та питво без нагляду або на пильнування малознайомим людям. Закуски, випивку, жуйку, сигарети, якими частують несподівані приятелі, напхано дроґами, а далі наївного іноземця чекає сексуальне насильство або пограбування.

Українська дорога уявляється канадцям повною сюрпризів, бо більшість шляхів, бачте, ледве пильнуються, вночі нічого не видно, а водії часто п’яні, майже завжди агресивні і взагалі мало зважають на правила руху. Не слід зупинятися вночі в ізольованих місцях. Хоча подорожні сервіси є повсюдними, вони, з точки зору канадця, – неадекватні. Особливо ж уважним слід бути, якщо ходиш пішки. Переїдуть – і не квакнеш.

Автобуси переповнені та поламані. Таксі слід брати лише офіційно засвідчені і ніколи вкупі з незнайомцями. Зате в Києві дуже точне та зручне метро.

У поїздах рекомендується цілодобова пильність. Не можна полишати купе без нагляду. Треба пересвідчитися і ще раз пересвідчитися, що двері зачинено ізсередини. І не варто подорожувати наодинці. 

Загальні ж рекомендації такі: дотримуйтеся найвищого рівня пильності. Перевіряйте, чи ваші речі й документи в безпеці. Уникайте показувати наявність значних коштів.

Туристичні послуги поза Києвом, Львовом і Одесою нерозвинуті. Мобільний зв’язок доступний по всій країні, хоча трапляються й розриви в малонаселених сільських місцевостях. 

Найбільше ж веселить дитяча довіра до наших інституцій, виражена у фразі, яка рефреном проходить через увесь чималенький текст жахалок для іноземця: «Слідкуйте за повідомленнями локальних ЗМІ та дотримуйтеся рекомендацій місцевої влади».

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті