Рух нерухомості

Про зростаючу кількість трансакцій, виконуваних іноземцями на польському ринку нерухомості, розповідає газеті «Жечпосполіта» Пьотр Кіянка з девелоперської групи «Гео»:

– У Кракові вони шукають приміщень для офісів своїх фірм, а водночас інвестують у житлові приміщення вищого розряду, яких не купують поляки. У 2015 році продаж приміщень іноземцям зріс на 15 відсотків порівняно з 2014-м. У купівлі передують німці й українці.

Він пояснює популярність поль­ських помешкань серед українців нестабільною ситуацією в нашій країні, яка спонукає до еміграції.

Частина трансакцій чиниться готів­кою, але є клієнти, що беруть кредит. Ставки не мусять перевищувати пропоновані полякам, але в ризикових ситуаціях банки можуть і підвищити їх. 

Іноземці цікавляться переважно квартирами у Кракові та Варшаві, де найбільше філій закордонних фірм. Велику частку покупців становлять змішані польсько-іноземні подружні пари. Купують здебільшого для себе, і тільки зрідка це є інвестиційні покупки.

Іноземці найчастіше хочуть великих помешкань, а також житла підвищеного стандарту. У Варшаві придбання змішаних пар – це переважно квартири площею від 40 до 100 квадратних метрів, розповідає працівник агенції Матеуш Юрошек. Більшість іноземців віддають перевагу новим квартирам «під ключ».

Глобалізація призводить до того, що чимало поляків від’їжджають за кордон, а натомість до країни прибувають іноземці, і тенденція до придбання нерухомості тільки посилюватиметься, вважають фахівці. Прогнозується зростання закупівлі житла чужинцями у Варшаві, Кракові та Вроцлаві. Профільні фірми сподіваються й на значні надходження від оренди житла іноземцями.

Окрему категорію українців, зацікав­лених у польському житлі, становлять студенти, яким їхні заможні батьки забезпечують комфортне перебування в Польщі під час навчання. Ідеться про переважно двокімнатні квартири площею близько 40 квадратних метрів середньої якісної й відповідно цінової категорії, для яких найпринциповішою перевагою є близькість до навчального закладу. Це здебільшого закупівлі чистою готівкою. Трішки менше, але теж активно в цій категорії покупців беруть участь росіяни та білоруси. 

Чимало українців є й серед іно­земців, що хочуть мати майно в Болгарії. За даними болгарського порталу «Money», нерухомість у країні цікавить колишніх емігрантів-болгар і так звану російськомовну публіку з РФ, України, Казахстану та Білорусі. Автохтонні мешканці Заходу, якщо їм чомусь не сидиться вдома, воліють обирати Іспанію. 

Болгарські фахівці відзначають, що 2014 року активність українців у купуванні майна в Болгарії була призупинилася. Далі ситуація стабілізувалася, і наші співгромадяни залишаються однією з найзацікавленіших груп серед покупців нерухомості. Мотиви – не лише і навіть не так потенційна еміграція, як принади чорноморського узбережжя, відносна дешевизна житла та прагнення врятувати накопичені кошти інвестуванням у нерухомість в іншій – політично ста­більнішій – країні. Ціни, доступні для більшості наших співгромадян, варію­ються в межах від 10 до 40 тисяч євро за помешкання. Росіяни ж частіше обирають дорожче житло. 

Водночас болгари кинулися купувати апартаменти в сусідній Греції – у зв’язку з пониженням там цін на нерухомість.

І водночас же серед грецьких чоловіків в останні роки став популярним бренд – одружитися з українкою. Але це вже інша категорія руху…

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті