На знак щирої вдячності

В одному з головних культурних осередків Любашівського району – селі Троїцькому – після капітального ремонту запрацював сільський клуб. Шість років і півтора мільйона гривень, з яких 300 тисяч – субвенція з обласного бюджету, потрібно було, щоб вирвати з тенет запустіння знакову для культури всієї Одещини будівлю. 

Саме звідси п’ять десятиліть тому поширився у Причорномор’ї та по всій Україні дивовижний південний стиль декоративно-вжиткового малярства, започаткований уславленим майстром народної творчості Ростиславом Михайловичем Палецьким (1932-1978 рр.). Сільський клуб об’єднав також фольклористів, етнографів, митців та сільських умільців. Їхня спілка «Степовий колос» численними різножанровими виставками представляла жителям Троїцького і навколишніх сіл безмежний світ мистецтва – від ужиткового до класичних жанрів. 

Відкриваючи оновлений культурно-мистецький заклад, голова районної ради Сергій Паровик підкреслив, що сільський клуб, безумовно, допоможе дітям та юнацтву розвивати і демонструвати сільчанам свої артистичні здібності. Керівник району додав, що невдовзі відкриють свої двері оновлені й оснащені всім потрібним сільські клуби у селах Бокове і Ясенове-Перше.    

Збірним концертом артистів районного відділу культури і місцевих аматорів сцени було освячено рампу клубу. Місцеві майстри Валентина і Микола Притикіні, Микола Скалозуб і вихованці гуртка Троїцького будинку народної творчості влаштували у фойє клубу виставку своїх творів. 

Сільському голові Віктору Бондаренку вдячні сільчани вручили на вишитому рушнику запашний коровай – на знак щирої вдячності за самовіддану працю на користь територіальної громади.

– Через аварійний стан клуб зачинився у 1996 році. І лише 2008 року було розроблено проектно-кошторисну документацію на його капітальний ремонт, – розповів Троїцький сільський голова Віктор Бондаренко. – Необхідні будівельні роботи розпочали шість років тому за власні кошти. Словом, щоб не розпорошувати сили, майже весь бюджет розвитку сільради довелося кинути на цей об’єкт. І дана стратегія, на мою думку, виправдала себе. Завдяки депутатам обласної ради істотну підтримку отримали з обласної скарбниці. А ще 200 тисяч гривень було виділено з районного бюджету для придбання крісел, обрамлення сцени і глядацької зали. У перспективі плануємо облагородити прилеглу територію, влаштувати літній танцювальний майданчик для молоді, а для дітей – ігровий. 

Численні гості разом зі врученням подарунків бажали троїчанам знову заповнити своє культурне життя яскравими та незабутніми концертами і творчими виставками.  

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті