Цілющий та маловідомий

Кілька днів тому ми з подругою обговорювали робочі будні, плани на вихідні, і я обмовилася, що завтра їду на Куяльник. Подруга запитала, що ж там буде, на лимані? Я відповіла, що їду не власне на лиман, а до санаторію. «Невже він ще працює?», - здивувалася подруга. Якби не запланована поїздка, то можливо я б теж мала сумніви з цього приводу. Тому тільки й лишалося, що скористатися запрошенням керівництва санаторію та компанії Ribas Hotels Group й оцінити обстановку особисто.

Коли опиняєшся на території «Куяльнику», то наче переносишся років десь на тридцять проти часу. Однак згодом це враження поступово зникає. Так, подекуди десь лишилася старенька плитка, у дизайні приміщень впізнається колоритний радянський стиль. Проте якщо роздивитися детальніше, то видно й нову сантехніку, сучасну медичну апаратуру, свіжий ремонт в корпусах. В розпорядженні відвідувачів - великий басейн, цілющі грязьові ванни, спеціальний спортивний зал для реабілітації хворих. Такі умови, за бажання, можна створити в будь-якому куточку України. І лікувальний заклад унікальний зовсім не цим.

– Подивіться, як географічно вдало розташована наша оздоровниця, - розповідає головний лікар санаторію Валентина Нікітушкіна. – З однієї сторони – лиман, а з іншого – Жевахова гора. Вона неначе відгороджує весь заклад від міста, не даючи вітру швидко виносити мінеральні елементи з навколишнього середовища. Сюди варто приїжджати не лише заради лікування, а просто щоб подихати цілющим повітрям. Проти серйозних проблем санаторні процедури, звичайно, не дуже допоможуть. Однак для реабілітації та зменшення негативних впливів хронічних захворювань ще не вигадали нічого кращого.

«Куяльник» може бути популярний не тільки серед українців, а й серед закордонних гостей. Санаторій може зацікавити людей унікальними куяльницькими грязями. В їх складі містяться корисні активні елементи, які позитивно впливають на здоров’я. Проте довгий час лікувальний заклад перебував у такому занедбаному стані, що тільки й відлякував потенційних відвідувачів. Тому наприкінці 2017 року, за підтримки місцевої влади, почалися найсерйозніші ремонтні роботи за сторічну історію «Куяльника». В 170 корпусах привели в належний стан номери для відпочивальників. На початку цього року повністю замінили кабіни та обладнання ліфтів, відремонтували лікувальні кабінети корпусу.

Ремонтні роботи наразі тривають, однак ними реконструкція не має обмежитись. Окремим пунктом стоїть популяризація санаторію, про який останнім часом чути мало. Бо який сенс буде із лікувального закладу, якщо про нього ніхто не знатиме? Та в «Куяльнику» сподіваються, що ситуація найближчим часом зміниться на краще. Вже в 2017 році, через велику кількість бажаючих, санаторій був завантажений на 300 днів без перерв. На його офіційному сайті побували майже 150 тисяч відвідувачів, а соцмережі набирають мільйони переглядів. 

Так, все це є заявкою на майбутній успішний бізнес. Але хто сказав, що великий штат співробітників має працювати безкоштовно? Тим паче, що комерційні інтереси ніяк не заважають (а подекуди й сприяють) благодійності. У співпраці з Фондом соціального страхування України в «Куяльнику» запровадили програму пільгових путівок для  спортсменів, що зазнали травм, для безплідних пар та людей із вродженими  чи хронічними захворюваннями. Окрему увагу присвятили введенню додаткових послуг на кшталт бронювання через сайт, он-лайн консультацій із лікарями санаторію. Можливо, це дрібні речі, але й вони роблять свій внесок у те, щоб «Куяльник» зміг повернути собі колишню популярність.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті