Відлуння свят

Шана – державному символу

У День Державного Прапора України жовто-блакитні знамена прикрасили  адміністративні та житлові будинки Одещини. Важливий національний символ над головною адмінбудівлею Одеської області майорить цілий рік. 

З нагоди свята на площі перед адміністративною будівлею обласної ради №1 (проспект Шевченка, 4) відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України. Жовто-синій стяг несли діти волонтерів, воїнів АТО та бійців, які загинули, захищаючи суверенність нашої держави на сході України. 

Святкування розпочалося з шикування роти почесної варти, військового оркестру, прапороносної групи командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, керівників та працівників Одеської обласної ради та облдержадміністрації, військовослужбовців,представників громадськості та ЗМІ.

 «Наш прапор – це символ свободи, слави і відродження України. У ньому втілені одвічні прагнення до незалежності, миру та праці. Тому ми маємо його берегти й шанувати як найвищу національну святиню. Сьогодні синьо-жовтий стяг є символом боротьби на сході України за суверенітет і територіальну цілісність держави. У цей святковий день бажаю усім нам мудрості, патріотизму, взаємної шани та миру», – привітав присутніх голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський.

Спільна цінність – Україна

Понад 30 видатних мешканців Одеської області отримали нагороди до Дня Незалежності України. Серед них —  колишній в’язень ґетто, мати-героїня, військові, будівельники, лікарі, освітяни, актори. Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов привітав гостей в Одеському національному академічному театрі опери та балету і вручив почесні відзнаки.  

«У кожного з нас — своя місія. Виховувати дітей, вирощувати хліб, лікувати, будувати, захищати, прославляти державу. Усе це – прояв любові до України. Разом ми створюємо та розвиваємо сучасну країну. Можемо сперечатися, мати різні погляди, але розуміємо — у нас є спільна цінність. Це – Україна. Тож, давайте цінувати те, що ми маємо. Знаходити спільну мову і розвиватися. Не стояти осторонь, а діяти. Розумію, попереду ще багато роботи. Та я дивлюся на вас і переконуюсь, що вона принесе результат», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Ювілей Вишиванкового ланцюга

Цьогоріч Вишиванковий фестиваль в Одеській області, у межах якого люди традиційно створюють живий патріотичний ланцюг, святкує свою десяту річницю.

Аби привітати українських воїнів з Днем Незалежності, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зранку завітав до них у госпіталь. Очільник регіону подарував героям вишиванки та запропонував приєднатися до патріотичної акції. Відтак, вони стали частиною живого ланцюга, котрий створили на Потьомкінських сходах.  

«Нещодавно до Одеси привезли поранених із зони АТО. І сьогодні вранці ми вирішили до них завітати. Захотілося першими привітати тих, хто береже мир у нашій країні та захищає територіальну цілісність. Знаєте, це такі добрі та світлі люди, яких, напевно, ніщо не може зламати. Навіть війна. І тут ми подумали: якщо наш Дюк — перший учасник Вишиванкового ланцюга, саме вони мають стати наступними. Хто більше за цих хлопців має відношення до незалежності України? Вони не змогли прийти через поранення, але нам вдалося  долучити їх до свята», — підкреслив під час відкриття акції Максим Степанов.

Учасникам Вишиванкового ланцюга показали відео, на якому українські воїни, що проходять реабілітацію у військовому госпіталі, одягнені у вишиванки і тримаються за руки, як і всі присутні на Потьомкінських сходах. 

 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті