Подбати про чотирилапих друзів

В Одеському благодійному закладі «Притулок для захисту і допомоги бездомним тваринам» сьогодні мешкають сотні покинутих, загублених, покалічених чотирилапих друзів. 

 Притулок цей, розташований в Одесі на вулиці Аеропортівській - незвичайна установа, яка покликана утримувати і лікувати бездомних мешканців, але до цієї копіткої місії останнім часом додалося чимало нових турбот, таких, як пошук старих або нових господарів для чотирилапих. Існують і проблеми, з якими без допомоги кожного з нас працівники притулку не впораються самостійно.  

 З моменту відкриття притулку основна його діяльність була спрямована на скорочення популяції бездомних тварин за допомогою масової стерилізації, але за останні півтора року акцент в роботі змінився кардинально. Про це детально розповіла заступник директора БЗ «Притулок для тварин» Яна Панасюченко:

Зараз  некастрованих і безпритульних тварин на вулицях Одеси, і це  об’єктивна картина, стає все менше і менше. Дається взнаки масова стерилізація, якою ми займалися  більше десяти років. Але сьогодні такий підхід  втрачає свою актуальність. Вектор нашої роботи змістився у бік ветеринарної допомоги бездомним тваринам.

 Сьогодні у реабілітаційних палатах притулку перебувають прооперовані тварини після важких ДТП, з рваними ранами від безлічі укусів, з переломами кінцівок та черепно-мозковими травмами - собаки у вкрай важкому стані будуть тривалий час відновлюватися на території притулку, де їм надають ветеринарну допомогу. Але є пацієнти і зі сприятливим прогнозом, які незабаром залишать притулок, і їх повернуть на вулиці міста.

 Перехід на лікування тварин у станціонарі потребував  перепрофілювання, а воно зажадало значних  коштів, які пішли на поповнення запасів необхідних медикаментів, на принципово нове обладнання.

  Яна Панасюченко додає:

Тільки за останні півтора місяці німецькі спонсори закупили нове обладнання для нашої клініки більш, ніж на тридцять тисяч євро. У притулку з’явилися цифровий рентгенівський апарат та  аналізатор  знімків, обладнання для інгаляційного наркозу та штучної вентиляції легенів.  

  Зі зміною діяльності притулку постало питання про підвищення кваліфікації працівників. Раніше фахівці займалися виключно стерилізацією, тепер же до притулку надходять тварини з різними  захворюваннями, і лікареві необхідно вміти надати кваліфіковану допомогу кожному, навіть самому незвичайному пацієнту. Лікарям  потрібно вміти  провести і остеосинтез, прооперувати м’які тканини, очі, вуха, зробити пластику шкіри. Тобто, кожний наш ветлікар має бути універсалом.

 На території притулку знайшли свій тимчасовий дім і вусаті пухнастики, які теж мріють до приходу холодів опинитися в добрих руках. Працівники притулку сподіваються, що до зими більшість тварин знайдуть нове житло, і забудуть про вуличні біди. Кішкин дім притулку сьогодні переповнений, але близько двох десятків тварин можна вже віддати у дбайливі руки, вони здорові, їм потрібні господарі.  

   Ольга Чугаєва, лікар ветеринарної медицини пояснює: 

- Для одеситів, які мають бажання підкормити наших тварин, повідомлю, що  ми приймаємо лише якісні  сухі корми у закритих упаковках.  До того ж, наші спонсори повністю забезпечують тварин як простим харчування, так і лікувальним, дієтичним.

 Притулок входить у зимовий період, і ось що нам конче необхідне, так це тепле ганчір’я, ковдри без наповнювачів, без пуху, без пера, без синтепону, тобто якісь старі пальта, старі светри, простирадла, ковдри, усе те, що можна постелити тваринам взимку.                  

  Зазвичай з притулку хочуть забрати виключно породистого вихованця, але майже усі тварини у нас -  дворняги. Отож,  вирушаючи до притулку необхідно бути реалістом і пам’ятати, що цей заклад - не Старокінний ринок з його добірними за породою тваринами.  

 Бажаючи обрати собі домашнього улюбленця звертаються до притулку кожного  дня. Зазвичай у їхній уяві вже сформована якась певна картинка.  І якщо ж серед наших пацієнтів їм трапляється  тварина, яка відповідає заочно створеному образу - її забирають з  собою. Від тридцяти до шістдесяти тварин на місяць нам все ж таки вдається прилаштувати у дбайливі руки. 

 До притулку бездомні тварини надходять трьома способами. Основний - це так звані програмні тварини з усієї області, що потрапляють на планову стерилізацію від служби відлову. 

 Яна Панасюченко зазначає: 

 - Наразі ми з цією службою працюємо у такому графіку - сорок п’ять тварин на тиждень є нормою. Саме на цей показник ми і орієнтуємо службу відлову, а за її співробітниками залишається право вибору географії - з території міста  чи  області.  

У одеському БЗ  “Притулок для бездомних тварин” існує і плановий запис на стерилізацію бездомних тварин від населення, на яку бажаючі мають можливість привезти тварину самостійно, не вдаючись до послуг служби з вилову тварин. Таких чотирилапих пацієнтів ми приймаємо по неділях.                                   

 Доля тварини після лікування все ще залишається невизначеною. Найчастішим, можна сказати, пересічним випадком є той, коли після реабілітації, собаки і кішки повертаються в свою природну зону проживання. Таких тварин у притулку більшість.

Ось таким, часом напруженим, а в деяких випадках навіть драматичним життям живе Одеський притулок для бездомних тварин.

Катерина АНДРІЯНОВА

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті