Майже тридцять рецептів борщу!

Унікальний фестиваль з приготування найпопулярнішої української страви відбувся у райцентрі Велика Михайлівка. Як відзначили численні імениті гості, нічого подібного не проводилося не лише на теренах Одещини, а у всій Україні. Адже в одному місці – на центральній площі селища – зібралися найпалкіші шанувальники українських традицій, які лише за дві години і практично в польових умовах приготували майже тридцять казанів борщу за власними оригінальними рецептами. 

Із самого ранку завзяті учасники міжрайонного чемпіонату почали лаштувати свої намети в національному стилі. Колоритні газдині прибирали імпровізовані господи в кращих українських традиціях – вишиті рушники і подушки, старовинні та сучасні картини, домоткані доріжки, дерев’яний і глиняний посуд – все створювало неймовірну атмосферу гостинності та національної щедрості. Окрім столів, що просто вгиналися від різноманітних наїдків та напоїв, кожна команда вражала ще й своїм зовнішнім виглядом – детально продумані костюми відповідали назві та загальній спрямованості задуму. Тут були і «Гострі перці», і «Веселі пампушки», і «Держгурмани», і «Бабусині смаколики» та багато іншого. 

Загалом у міжрайонному чемпіонаті з приготування борщу взяли участь майже 30 команд. Дев’ять наметів представила лише Великомихайлівська об’єднана територіальна громада, були славні представники Цебриківської ОТГ, районної ради та райдерж­адміністрації, інших сільських та селищних рад району, а ще – команди Захарівської селищної ради, Роздільнянського та Окнянського районів.

Організатором свята його величності Борщу стала Великомихайлівська районна рада під керівництвом творчої та креативної Катерини Лаптієнко, за підтримки народного депутата України Олександра Пресмана.

На початку чемпіонату Катерина Максимівна представила, запрошуючи на велику сцену, всіх гостей – заступника голови Одеської ОДА Сергія Колєбошина, радника голови ОДА Тетяну Лазарєву, голову Великомихайлівської РДА В’ячеслава Райчева, керівника культурно-етнографічного музейного комплексу «Фрумушика нова» Олександра Паларієва, керівника Аккерманської фортеці Олександра Морозова, депутатів обласної ради Микиту Кузькевича, Миколу Дерев’янка, Ігоря Іоганова та інших.

Бурхливими оплесками зустрічали найкращого шеф-кухаря України, ведучого телепроекту «Готуємо разом» Андрія Дромова, якому доручили найвідповідальнішу місію – стати головою журі з визначення переможців міжрайонного чемпіонату з приготування борщу. За його свистком (як у справжнього арбітра) команди розпалили вогонь і розпочали чаклування над найпопулярнішою українською стравою. Восьмеро суддів у цей час пильно стежили за дотриманням чистоти на робочому місці, звертали увагу на оригінальність рецепту, колір і текстуру інгредієнтів та складали загальне уявлення про підготовку до чемпіонату кожної команди.

Приємним сюрпризом для всіх присутніх стала фіксація рекорду України на найбільшу інсталяцію з борщових інгредієнтів «Борщове дерево». Експерт національного реєстру рекордів України Дмитро Яїцький нарахував 49 складових нашої найпопулярнішої страви, які були викладені у кількаметрову піраміду. Сертифікат про це досягнення вручений Великомихайлівській районній раді в особі Катерини Лаптієнко.

Поки команди готували свої унікальні борщі, всі присутні могли насолодитися виступом народного артиста України Павла Зіброва.

По закінченні двох годин учасники чемпіонату по черзі презентували національну страву на суд іменитого журі. При цьому кожна команда намагалася привернути увагу найкращих кухарів країни своїми дотепними жартами та віршованими висловлюваннями. Мовляв, ми вміємо не лише смачно готувати, а й гарно подавати.

За результатами дегустації та маючи загальне враження від процесу приготування борщу, судді визначили переможців. Перше місце посіли господині Соше-Острівської сільської ради, друге – газдині села Мигаєве, а третє – борщовари із Гребеників. А вибором шефа став борщ, який приготували аматори села Комарівка. Всі переможці – представники Великомихайлівського району. Вони отримали медалі, кубки та добротну побутову техніку для кухні.

Перший фестиваль борщу видався на славу! Тож організатори, гості й учасники цього яскравого дійства висловили сподівання, що такі заходи стануть традиційними. При цьому географія кухарів-аматорів має розширюватися, аби Велика Михайлівка стала столицею Борщу в нашій славній Україні!

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті