Медичні «Фіоріно» та «Кубо» заступають на службу

Новенькі автівки-іномарки «швидкої допомоги»  повністю укомплектова­ні найсучаснішим обладнанням. Такий подарунок напередодні Нового року отримали лікарі одеських центрів первинної медико-санітарної допомоги.  

Для них закупили одинадцять «Фіатів Фіоріно» та сім малолітражок «Кубо» – для дитячих поліклінік міста. 

Обов’­язки Діда Мороза у цій акції­ взяв на себе департамент охорони здо­ров’я Одеського міськвиконкому.

Ди­р­ек­тор центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Колоденко вважає, що з надходженням нових машин підвищиться не тільки мобільність, але і  якість обслуговування, адже кожна «швидка» повністю укомплектована всім необхідним для ургентної допомоги:

- Впевнена, що оновлення автопарку центру не закінчиться на цій партії спецмашин, воно триватиме і у майбутньому. Маємо передноворічну надію, що наступного року кількість машин буде збільшуватися, і кожна амбулаторія центру матиме свої “колеса”. 

  Директор департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Олена Якименко особливу увагу звернула на оснащення нових машин, підкресливши їх повну відповідність вимогам сучасної медицини:

- На ці транспортні обнови міськрада витратила 6 мільйонів 400 тисяч гривень. Начинка авто найсучасніша: електрокардіографи, пульсоксиметри, необхідні медичні препарати, тонометр, глюкометр, офтальмоскоп, загалом все, для того, щоб лікар навіть у дорозі до стаціонару зміг поставити хворому точний діагноз. 

 Олена Якименко вважає, що оновлення парку машин далеко не достатній захід, необхідно було правильно включити автівки в роботу з обслуговування хворих. Виявилося, що у одеських організаторів медичного обслуговування населення на цей рахунок є свій секрет:

- Медичною реформою невідкладну допомогу населенню  віднесено  до сфери відповідальності міста. У той же час, ми не отримали жодних рекомендацій з приводу того, як правильно організувати оформлення машин, передачу їх на баланс. Тому у департаменті вирішили створити комунальний заклад невідкладної медичної допомоги, щоб автомобілі мали відповідального господаря, щоб саме там була диспетчерська, свій кол-центр, що дозволить більш оперативно надавати допомогу хворим, - каже Олена Якименко. 

 -У перспективі ми плануємо придбати ще вісімнадцяти машин, щоб на кожен центр припадало по дві машини, - а також плануємо закупити спецмашини для перевезення хворих і закріпити їх за одеськими стаціонарами.

Ключі від спецавтівок директорам центрів первинної медико-санітарної допомоги та головним лікарям дитячих медзакладів  вручив мер Одеси Геннадій Труханов

 Нові машини вже після свят розпочнуть свою службу, і лікарі  більш оперативно обслуговуватимуть хворих.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті