Безплатна медицина для села

За останні півтора місяця бригади лікарів-спеціалістів мобільної консультативно-діагностичної поліклініки плідно попрацювали у Савранському, Кодимському, Ананьївському, Подільському та Балтському районах Одещини.  За два дні — 10-11 січня —  фахівці «Мобільної поліклініки» проводили виїзний прийом у селищах Любашівка і Зеленогірське, оглянули 400 осіб.

У Любашівці фахівці обласного консультативно-діагностичного центру: кардіолог Вадим Кіслєв, гінеколог Тетяна Ніконкова, офтальмолог Віра Ільків, лікар УЗД Тетяна Кантишева і рентген-лаборант Тетяна Серьогіна проводили обстеження у кабінетах КНП «Любашівський РЦПМСД». Допомагала одеситам лікар-ендокринолог з Любашівки Ольга Клівенко. За професійною консультацією до них звернулися 163 особи, з яких 49 скористалося УЗД-діагностикою. 39 пацієнтів оглянув кардіолог, 35 — окуліст, 21 особу — гінеколог і двадцятьох — ендокринолог. За результатами медобстежень  9 хворих відразу направили на лікування в ЦРЛ, 12 — в обласні медзаклади. У двох випадках лікарі виявили підозру на онкологію, у переважної більшості пацієнтів — жовчнокам’яну  хворобу тощо.

В Зеленогірську, попри хурделицю, за професійною консультацією до одеських медиків звернулися 237 місцевих жителів та селян з Солтанівки, Гвоздавки Першої і Другої, Василівки, Володимирівки, Шликаревого. У більш півсотні оглянутих вперше діагностували різні хвороби. Тож у ЦРЛ на лікування було направлено 34 особи, на дообстеження і лікування в Одесу  – 12 пацієнтів.  

Головний лікар КНП «Любашівський РЦПМСД» Григорій Ратушняк у своєму коментарі  зазначив, що цей проект надає можливість мешканцям Любашівщини отримати консультації найкращих фахівців обласного консультативно-діагностичного центру. А завдяки телемедицині кожен мешканець, навіть з найвіддаленіших сіл, зможе отримати якісну медичну допомогу на місці. 

Водночас хворі можуть скористатися програмою «Доступні ліки». 

Після Любашівки і Зеленогірського бригада мала вирушити у Троїцьке, але через несприятливі погодні умови візит «Мобільної поліклініки» у село перенесено на інший час. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті