Найліпша інвестиція – в здоров’я

1,3 млн. грн. витрачено з обласної казни на капітальний ремонт будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Ясенове Друге. Ще 200 тис. грн. виділила зі свого бюджету сільська рада. Необхідний об’єм будівельних робіт виконано з усіма вимогами енергоефективності. 

Нещодавно медичний заклад, що ташується на околиці села у мальовничому сосновому бору, відвідали депутати обласної ради Анатолій Артеменко і Руслан Табунщик, очільник райради Сергій Паровик, Ясенівський сільський голова Олена Дроздовська. Гості оглянули дбайливо відремонтовані кабінети, котельню, яка працює на природному газі і пелетах, що дозволяє значно заощадити кошти на опаленні. Відновлена лікарня справляє приємне враження. Тут буде комфортно і затишно як медичному персоналу, так і пацієнтам. 

У плині обговорення розвитку сільської медицини велась мова і про відкриття на базі амбулаторії філіалу обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію «Мала долина», де відновлюватимуть здоров’я юні пацієнти з північних районів Одещини. На думку голови райради Сергія Паровика (до речі, місцевого жителя), ясенівська лікарня має потужний медико-оздорчий потенціал. Ще з часів земства тут успішно лікували селян з усієї округи. А 45 літ тому медичний колектив, очолюваний досвідченим хірургом Юрієм Кобисем, приймав пацієнтів навіть з обласного центру. Сільська лікарня була розрахована на 50 ліжок. 

Тож найближчим часом виготовлять проектно-кошторисну документацію на реконструкцію головного корпусу Ясенівської АЗПСМ, що дозволить залучити кошти на будівельні роботи та технічне оснащення з бюджетів усіх рівнів. За словами Сергія Паровика, філіал дитячого санаторію одночасно прийматиме 60-80 дітей з серцево-судинними захворюваннями, порушеннями опорно-рухової системи тощо. Працюватиме у санаторії три десятки працівників, зокрема, сім кваліфікованих лікарів та медсестер. Юні пацієнти, які лікуватимуться у санаторії, надолужуватимуть знання у місцевому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитсадок». Також зможуть прогулюватися у сосновому лісі, відвідувати місцевий краєзнавчий музей, етнографічну садибу «Медові роси», відпочивати на річці Кодимі. 

На переконання представників влади, інвестиції у здоров’я наших дітей — це найбільш ефективне вкладення капіталу.    

На знімку: сільська амбулаторія 

Фото автора  

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті