Міський банк крові - це реально

Нове, сучасно облаштоване відділення переливання крові, яке тішить око яскравим, сучасним інтер’єром у м’яких жовто-синіх тонах, відкрилося в комунальній установі «Міська клінічна лікарня» № 11. Воно створене для забезпечення безперебійне постачання донорською кров’ю та її компонентами трьох міських лікувальних установ, серед яких міськлінлікарні № 1, № 10 та, власне, № 11. Буде перекрита потреба заготівлі ургентної крові для їхніх пацієнтів, а також підвищиться ефективність надання хворим ургентної допомоги у разі крововтрати. 

 Кров беруть у максимально комфортних умовах, у спеціально сконструйованих для цієї мети донорських кріслах, у напівлежачому положенні.

  Особливою прикметою сучасного рівня обслуговування пацієнтів є апарат останнього покоління для автоматизованого прийому крові. З його допомогою медики можуть здійснювати роздільний  забір тромбоцитів, плазми, еритроцитів. При автоматичній заготівлі компонент крові, призначений для переливання пацієнту, виділяється у той час, як інші частини крові повертаються до кровотоку донора.

Нове відділення оглянув міський голова Одеси Геннадій Труханов. Він дав високу оцінку новому медичному підрозділу і висловив сподівання, що у подальшому це стане основою для створення міського банку крові: 

- Створення цього відділення - це новинка для міста-мільйонника, яке має бути автономним у забезпеченні надійного резерву цінного  життєдайного ресурсу. 

Майбутній банк крові в Одесі має на меті отримати ліцензію на проведення аналізів,  створити лабораторію для аналізів на ВІЛ, РВ та гепатити А і С, щоб не користуватися дорогими за ціною послугами сторонніх лабораторних медустанов.

  - Для збільшення кількості донорів, необхідно поліпшувати умови обслуговування, у яких усім, хто має бажання здати кров, буде комфортно і безпечно, - зазначив міський голова. - Абсолютно чисті приміщення, стерильні прилади, новітнє медичне устаткування – лише за таких умов донори будуть більш активно користуватися послугами нового відділення і вже згодом його медперсонал зможе забезпечити потрібні обсяги крові у новому банку, - сказав на прощання колективу нового медичного підрозділу міський голова. 

  Нове відділення переливання крові міськклінлікарні № 11 дозволяє приймати до тридцяти донорів крові щоденно. Воно діє вже з початку березня.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті