Спалах гепатиту А

За останні два місяці у Татар­бу­нар­ському районі на гепатит А захворіли п’ятеро мешканців села Рибальське, з них четверо - це учні навчально-виховного комплексу села. У зв’язку з цим 22 травня у Татар­бунарській РДА відбулося позачергове засідання комісії з надзвичайних ситуацій. Фахівці обговорили становище, що склалося, і розробили план заходів з локалізації в селі спалаху захворювання. Голові Рибальської сільради доручили за необхідності виділити кошти для Татарбунарського центру первинної медико-санітарної допомоги на придбання імуноглобуліну.

Зазначимо, що у дітей, в більшості випадків, це захворювання перебігає у легкій або середньої важкості формі. 

Татарбунарський центр первинної медико-санітарної допомоги нагадує, що безпосередній контакт з хворим поширює вірусний гепатит там, де діти і дорослі не дотримуються гігієнічних правил. Так відбувається у дошкільних та шкільних колективах, школах-інтернатах, сімейних осередках.

Крім того, вірус може бути переданий через їжу, воду, небезпечними можуть бути продукти харчування, які після приготування не мають вторинної термічної обробки. Також вірусом гепатиту А може забруднюватися вода після аварій водогінних мереж та стихійних лих та при заборі води в лабораторно необстежених водоймах.

Медики нагадують, що для профілактики захворювання на гепатит А необхідно дотримуватися найпростіших правил, серед яких миття рук з милом після відвідування туалету, перед приготуванням їжі та перед її вживанням, після повернення додому з роботи, прогулянки, особливо – після перебування у міському транспорті, місцях загального користування. Крім того, для пиття слід вживати тільки кип’ячену або бутильовану воду, для дітей виділити індивідуальний посуд. Не завадить перед вживанням овочів та фруктів ретельно промивати їх. Не слід купувати продукти харчування у несанкціонованих місцях торгівлі.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті