Будувати вчасно, якісно і чесно

В Одеській області через неефективне використання та управління коштами Державного фонду регіонального розвитку за останні 7 років не добудована спортивна школа,  а деякі об’єкти інфраструктури здані в експлуатацію в неналежному стані.

Це виявлено аудиторами територіального управління Рахункової палати по Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, Автономній республіці Крим та м. Севастополю (у м. Одеса)  в рамках аудиту ефективності використання коштів державного фонду регіонального розвитку. 

Використання у 2017 та 2018 році коштів Фонду дозволило реалізувати частину проектів регіонального розвитку та вирішити окремі проблемні питання відповідних територій. Однак, розпорядники коштів Фонду, які були об’єктами аудиту, через прорахунки  не забезпечили належного управління та ефективного використання коштів.

Впродовж 2017 та 2018 років кошти Фонду освоювалися не повністю. За даними звіту Казначейства, станом на 1 січня 2018 року до державного бюджету повернуто 3,56 млн грн, а станом на 1 січня 2019 року -  23,5 млн гривень. 

Причин неповного освоєння коштів Фонду декілька. Зокрема, це необхідність коригування проектно-кошторисної документації та затримка в одержанні експертизи. Крім того,  основна частина коштів Фонду виділялася впродовж останнього місяця бюджетного року, що призвело до їх неефективного управління на загальну суму 27,06 млн гривень.

Крім того, об’єкти аудиту не забезпечили в повній мірі законного та ефективного використання коштів Фонду на суму 131,6 млн грн, з яких з недотриманням умов співфінансування з місцевих бюджетів – 4,6 млн грн, здійснення публічних закупівель – 17,9 млн грн, законодавства в сфері будівництва – 63,2 млн грн, неекономно – 0,3 млн грн, нерезультативно – 31,9 млн грн та не відображено в бухгалтерському обліку здійснених фінансових операцій на  13,7 млн гривень.

Наприклад, на поточний середній ремонт ділянки атомобільної дороги державного значення Виноградівка – Болград протяжністю 18 км, впродовж 2017 року використано 19,9 млн грн коштів Фонду. При цьому, влаштований підрядною організацією ТОВ «БК» Дорлідер» асфальтобетон верхнього шару покриття не відповідав вимогам ДСТУ за показником водонасичення та вимогам ДБН за показником коефіцієнта ущільнення.

Аудитори також виявили, що Тузлівська сільська рада на реконструкцію покрівлі та термомодернізацію будівлі навчально-виховного комплексу у цьому населеному пункті використала 6,5 млн грн коштів Фонду. Водночас, роботи проводилися без титулу будови. А з грудня 2017 року відремонтований комплекс використовується попри відсутність акту готовності об’єкта до експлуатації. 

Не досягнуто також запланованого соціально-економічного ефекту за окремими проектами через порушення, допущені при управлінні та використанні коштів. Зокрема, аудиторами встановлено, що у Ізмаїлі на реконструкцію незавершеного будівництва загальноосвітньої школи під спортивну школу за сім років будівництва використано 45,1 млн грн. З цієї суми кошти ДФРР становили 12,7 млн грн. Через затягування строків будівництва кошторисна вартість об’єкту збільшена майже втричі. Внаслідок цього рівень будівельної готовності  на час проведення аудиту становив лише 31,6 відсотки. Тому проблема створення сучасних умов для спортивних занять та отримання особами з обмеженими фізичними можливостями сприятливих умов для зміцнення фізичного здоров’я залишилась не вирішеною.

Про результати аудиту Рахункова палата поінформувала Верховну Раду України.  Рахункова палата також запропонувала Одеській обласній державній адміністрації розглянути результати аудиту на засіданні колегії облдержадміністрації та усунути виявлені порушення.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті