Із Китаю з любов’ю

Днями в Одесі був зафіксований новий національний рекорд України. Щоправда, цього разу руку до його встановлення доклали китайські фахівці. Саме завдяки їм під час «Фестивалю гігантських китайських ліхтарів» одесити і гості міста потрапили в барвисту казку за східними (і не тільки) мотивами. А Національний Реєстр Рекордів України офіційно зареєстрував, що саме тут глядачі побачили наймасштабнішу виставку сяючих фігур в нашій країні.

…Цей видовищний фестиваль проводиться в Преображенському парку, на території якого встановили тридцять гігантських ліхтарів. Чудернацькі фігури створені за мотивами народних казок і легенд з усього світу. В одному кутку Санта Клаус ось-ось готовий розвозити дітям подарунки в оленячій упряжці, в іншому жаб’яче сімейство очікує на приїзд Дюймовочки, а в третьому Попелюшка їде на бал у своїй розкішній кареті. Деякі інсталяції зображували тварин в природному середовищі. Тут можна було знайти сімейство панд, що жують бамбук, зграю витончених фламінго, групу імператорських пінгвінів. І, звісно ж, китайський фестиваль ліхтарів не міг би таким називатися без сорокаметрового дракона. Ця ілюмінація супроводжує майже всі традиційні свята в Піднебесній, так що в Одесі вона стала символом китайської культури.

Роботи з установки тривали близько двох тижнів. Для монтажу всіх фігур використовували півтора десятка тисяч лампочок і близько двох кілометрів шовкової тканини. Звісно, підготовка до заходу коштує грошей, тому вхід для відвідувачів платний. Квиток для дорослого коштує двісті гривень, для дитини старше семи років - 160. Задоволення для багатьох не з дешевих, проте навіть в питаннях заробітку є місце для благодійності. Так, на початку липня організатори фестивалю гігантських ліхтарів відкрили двері для соціально-незахищених громадян. Діти з багатодітних сімей, сироти та діти з особливими потребами (разом з супроводжуючими) могли помилуватися гігантськими ліхтарями безкоштовно. Жителька Чорноморська Наталя Сєрооченко разом з чоловіком і трьома дітьми змогла заощадити значну частину сімейного бюджету завдяки такій акції.

- Дуже добре, що на самому початку фестивалю був зроблений такий подарунок сім’ям, для яких спільні відвідини такого заходу були б несумісним з сімейним бюджетом, - каже Наталя Сєрооченко. - А таких у нас вистачає: багатодітні, опікуни та сім’ї, в яких є діти з інвалідністю. У цей вечір було справді багато дітей на інвалідних візках, і їх реакція була дуже яскравою. Подія красива і, напевно, нова для Одеси. І те, що проводяться різні акції для відвідувачів, дуже приємно.

Акція з безкоштовним входом для дітей була одноразовою, однак про неї сповіщали заздалегідь, і всі, хто мав можливість, відвідали фестиваль. І дорослим, і дітям постійно хочеться познайомитися з чимось новим і казковим. Далеко не всі батьки мають серйозні фінансові можливості. Але так само є забезпечені мами і татусі, які можуть дозволити своїм дітям чимало. Вони дають заробити одним людям щоб ті, в свою чергу, поділилися своєю роботою з іншими. І це, напевно, важливіше навіть від національних рекордів.

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті