Молилися про дощ

НЕРЕКОРДНИЙ ВРОЖАЙ

Заклавши восени міцну основу врожаю-2019, землероби у «лютневі вікна» й весною не шкодували матеріальних ресурсів, щоб отримати наповнене зерном колосся. А скосивши і засипавши у засіки вирощене, підраховують, чи матимуть за що далі господарювати і жити. Загалом, зерна, вирощеного цьогоріч на Одещині, має вистачити, аби сформувати регіональні продовольчі запаси, насіннєвий і зернофуражний фонди, розрахуватися за оренду землі і майна з власниками паїв, а також продати, щоб мати «живі» гроші на продовження господарської діяльності. 

Начальниця управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Людмила Гончарук розповіла, що види на врожай були непогані. Завдяки хорошій організації жнив та вмілому використанню задіяної техніки косовиця пройшла на відмінно. Ужинок, загалом, зібрано не менший ніж торік —  це трішки більше 30 центнерів з кожного гектара. Щоправда, Любашівщина знала й кращі врожаї, ніж цьогорічний та минулий, неодноразово перевищуючи позначку 100 тисяч тонн. Насправді, врожай може бути і більшим, бо сільгоспвиробники не поспішають звітувати управлінню про свою господарську діяльність. Тим більше, що відділ статистики, котрий здійснює статистичне обслуговування користувачів Балтського, Любашівського та Савранського районів, розташований аж у Балті. 

Традиційно непогані врожаї ранніх зернових та зернобобових культур вирощують хлібороби фермерських господарств «Обрій», «Шевченка», СВК «Агросвіт» та інших підприємств. У ф/г «Гранат» деякі площі хлібної ниви видали по 50-60 центнерів озимої пшениці та ячменю з гектара. Депутат обласної ради Анатолій Артеменко, який його очолює, розповів, що аграрний сектор — найперспективніша галузь нашої економіки, тому кожен підприємець намагається вкласти у кожен гектар ріллі максимум коштів, щоб отримати гарний ужинок.

—  Без насіння високої репродукції, вчасного обробітку посівів і високопродуктивної техніки якісного зерна не отримаєш, — зауважив фермер. — На превеликий жаль, інколи свої корективи у господарчу діяльність вносить погода. Досить згадати «лютневий» березень, дуже коротку весну, яка різко перейшла в жарке літо. 

Якщо врожай зернових нас потішив, то посіви кукурудзи і соняшнику, які потерпали через аномальну спеку, викликають занепокоєння. 

Після косовиці вже розпочато підготовку площ під новий засів, оранку на зяб, а там вже й просапні потрібно буде збирати.

На переконання депутата і бізнесмена, Одещина має величезний потенціал для місцевого, європейського й навіть світового сільськогосподарського виробництва. Аби забезпечити його найкраще і найбільш раціональне використання, треба застосувати новітні технології та найсучасніші методи ведення сільського господарства та невпинно дбати про збереження родючості ґрунтів, охорону навколишнього середовища.

На знімку: Аграрій Анатолій Артеменко з в.о. голови ОДА Світланою Шаталовою оглядають посіви соняшника 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті