Сімейна медіація

В Одеському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено навчальний семінар на тему: «Сімейна медіація як соціальна послуга». Захід відбувся в рамках проекту «Сталий регіональний розвиток сімейної медіації в Україні у співпраці із соціальними службами у справах дітей для забезпечення доступу до правосуддя та дотримання прав людини».

 В ході семінару слухачі ознайомились з принципами, процесом та умовами надання послуг сімейної медіації. Відпрацьовано навички взаємодії родини з медіатором, дотримуючись процедури медіації. Мова йшла про те, коли застосовується сімейна медіація, як вона проходить, яким чином забезпечується якість послуг.

   Сімейна медіація – це структурований процес переговорів конфліктуючих членів родини за участю нейтрального посередника – медіатора, що допомагає сторонам самостійно знайти рішення, які будуть найкращими саме для їхньої ситуації та відповідатимуть інтересам всіх учасників сімейного спору та дітей. Головна мета медіатора – організувати процес комунікації між сторонами, зробити так, щоб конфліктуючі  ефективно вирішували сімейні спори.

  Основні принципи медіації – конфіденційність, нейтральність, добровільність. Сімейна медіація може допомогти лише в тому випадку, якщо члени родини бажають домовитись з метою вирішення конфліктної ситуації, а застосовується вона при розлученні, конфлікті між батьками і дітьми, у питаннях усиновлення та опіки, в інших сімейних спорах.

  Практика свідчить, що 62% сімейних медіацій завершуються угодою, 92% домовленостей, досягнутих в медіації, виконуються, а 73% клієнтів задоволені результатами медіації, готові рекомендувати цю послугу своїм друзям та рідним. 

Проект сімейної медіації  впроваджується при підтримці Агентства США з міжнародного розвитку, Асоціації сімейних медіаторів України, Української академії медіації.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті