В пріоритеті – дороги, вода, освітлення

Громаді – слово: Затишанська ОТГ

Вже три роки поспіль в громаді активно працюють над покращенням інфраструктури населених пунктів. За цей час вже реалізували десятки проектів з асфальтування вулиць, заміни старих чавунних водогонів на сучасні поліетиленові, монтажу ліхтарних ліній для нічного освітлення.

Наразі практично всі населені пункти Затишанської ОТГ сяють в темну пору доби. У вересні збудовано лінію зовнішнього освітлення на ділянці від села Торосове до залізничного переїзду. Всього встановили 29 опор, з них 14 – з ліхтарями. Цей відрізок шляху найбільш затребуваний жителями Торосового, адже щодня сотні людей долають його, йдучи на зупинку електропотяга чи додому.

До кінця нинішнього року залишилося змонтувати ліхтарі ще в трьох селах громади – Скінешорах, Дружелюбівці і Новій Григорівці. Відтак, всі головні проекти по освітленню будуть реалізовані. В подальшому влада звертатиме увагу на те, де ще треба змонтувати додаткові ліхтарі, аби люди могли вільно ходити вулицями в темну пору доби.

Що стосується заміни старих чавунних водогонів на нові поліетиленові, то там, де вже проводилися ці роботи, стараються по-хазяйськи прибрати після себе – засипають вулиці щебенем. Таким чином впорядкували вулиці Перемоги, Горького, Робітничу, Чкалова, Зелену та інші. 

До кінця нинішнього року водогони будуть також замінені в Торосовому (800 метрів) та у Затишші по вулицях Калініна і Механізаторів.

Щоб «розвантажити» водогони по вулицях Чкалова, Робітничій, Горького, Чапаєва та Корольова у Затишші, було встановлено нову водонапірну башту. Найближчим часом також обладнають насос та введуть в експлуатацію додаткову свердловину – це дасть можливість вирішити проблему з водопостачанням по вулиці Чкалова и провулку Поштовому.

Цей рік став доволі продуктивним і в плані асфальтування доріг в населених пунктах громади. Причому роботи виконувалися за рахунок фінансування з різних джерел – місцевого, обласного та державного бюджетів. Значну допомогу в залученні коштів надали колишній народний депутат Олександр Пресман та нині діючий депутат Одеської обласної ради Микита Кузькевич. Відтак, спільними зусиллями вдалося впорядкувати центральну площу біля автобусної зупинки та покласти асфальт на декількох вулицях у селищі Затишшя та селі Торосове.

– Разом з тим ми дуже стурбовані суттєвим підвищенням тарифів на вантажоперевезення, які ввела нещодавно Укрзалізниця, – сказав голова Затишанської громади Г. Топольницький. – Адже практично всі миттєво стали користуватися автомобільним транспортом, причому, чого гріха ховати, не надто дотримуючись дозволених тоннажів. Такого навантаження жодний асфальт не витримає і дуже не хочеться, щоб всі наші старання в плані покращення стану доріг зводилися нанівець. 

Загалом голова Затишанської ОТГ цілком задоволений тим, що вдалося зробити в цьому році. Геннадій Миколайович зауважив, що спочатку громада мала більш скромні плани, але в процесі з’являлися додаткові фінансові ресурси для покращення інфраструктури. Тож гріх було не скористатися можливістю щось збудувати чи відремонтувати.

– До морозів хочемо встигнути впорядкувати ганок Будинку культури в Затишші і встелити тротуарною плиткою майданчик біля дитсадка по вулиці Гагаріна (близько 80 кв. м), а в селі Торосове облаштуємо доріжку від траси до клубу, – поділився планами Г. Топольницький. – А от утеплення фасаду опорної школи найближчим часом доведеться призупинити до встановлення нормального температурного режиму. Адже тут виконується цілий комплекс робіт – окрім утеплення стін будуються відливи та віконні відкоси – хочеться зробити все якісно і на роки.

На знімку: асфальтування вулиці

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті