Шоу. Свято. Ідея.

У четвер, 19 травня, ще задовго до шостої години вечора (початку офіційної церемонії відкриття Дня Європи у Одесі) площа перед Оперним театром була заповнена веселим натовпом. Здебільшого студентською молоддю. Воно й зрозуміло: по-перше, студентів приваблював обіцяний концерт, по-друге вистояти та протанцювати кілька годин - справа якраз для молодих ніг. А я подумала: якщо Україна вступить колись у Євросоюз, то саме ці веселі хлопці та дівчата будуть вже дорослими професіоналами, які будуватимуть стосунки своєї країни з ЄС та відчують себе справжніми європейцями. Адже вже тепер їхнє спілкування зі сценою велося не тільки українською, а й англійською...

Та повернімося до урочистої церемонії відкриття. У ній взяли участь Посол Європейської Комісії в Україні пан Ієн Боуг, заступник міністра закордонних справ України Олег Шамшур, заступник голови Одеської облдержадміністрації Арсеній Яценюк та Одеський міський голова Едуард Гурвіц. Саме останньому належать слова: “Вперше День Європи відзначається в Україні з таким розмахом. Це не данина новій політичній моді і не жест вдячності за ту загальноєвропейську підтримку, яку ми відчули зовсім недавно в найдраматичніші моменти нашої мирної боротьби за демократію. Сьогодні європейський вектор української політики перестав бути порожньою декларацією, це усвідомлений вибір нового керівництва країни, підтриманий народом. Економічні, політичні і навіть психологічні труднощі європейської інтеграції цілком очевидні, і нам ще доведеться остаточно демонтувати залишки залізної завіси у серцях людей. Але ми дивимося в майбутнє із властивим Одесі оптимізмом.”

Святковий концерт став справжнім яскравим і гучним шоу. Так, воліючи цього, завжди можна до чогось причепитися. Музика інколи перекривала голоси виконавців, а закордонні гості із Фінляндії (гурт “Bomfunck Mc’s”) на відміну від наших вітчизняних зірок співали під дуже вже відверту “фанеру”. Та й шоумен під кінець практично зірвав голос, вкотре перераховуючи спонсорів. Але!

Як заводила публіку Ані Лорак у своїй білій міні-спідничці! Як, здебільшого російськомовні одесити, підспівували українським гуртам “Плач Єремії” та “ВВ”! Та досить було озирнутися, щоб побачити футболки та прапорці із символікою ЄС, молодих хлопців, які просто обліпили найближчі дерева, щоб бути вище і все побачити. Так, можливо, вони прийшли заради концерту і сиділи так само, якби він був присвячений іншій темі. Але ж хіба популяризація ідеї означає, що ідея погана?

Так, найближчим часом Україна навряд чи стане членом ЄС. І ставлення до цього у різних людей - різне. Як розповів пан Ієн Боуг, під час опитування в Києві (“Як скоро Україна вступить до Європейського Союзу?”) відповіді коливалися від “через два роки” до “ніколи”. Але... давайте хоча б ближче пізнавати одне одного.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті