Щоб знизити тиск на підприємця

До Верховної Ради України внесено на розгляд законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» (реєстр. № 2436а), повідомляє прес-служба Держпідприємництва. 

Цим законодавчим актом пропонується внести зміни до тридцяти восьми законів України. Суттєво скоротиться кількість дозвільних документів. Найбільшу кількість їх пропонується скасувати у сферах управління Мін­природи та Мінагрополітики і, відповідно, у під­розділах, що перебувають у їхньому підпорядкуванні – Держветфітослужбі, Держ­сільгоспінспекції, Держліс­агентстві, Держрибагентстві, Держ­земагентстві. 

Також проектом закону скасовується зобов’язання підприємця отримувати погодження, вис­новки та інші документи, які передують одержанню дозволу. Такий обов’язок буде покладено на дозвільний орган, що оформляє документ, без залучення суб’єкта господарювання.

Крім того, майбутнім Законом передбачається віднести до виключної компетенції адміністративного суду ухвалення рішень щодо анулювання документа дозвільного характеру за підстав, визначених Законом.

На етапі підготовки проекту, Держ­­підприємництво стало майдан­чи­ком для обговорення з бізнесом, представниками неурядових громадських організацій, незалежних експертів, зокрема, Міжнародної фінансової корпорації, Європейської бізнес-асоціації, Федерації роботодавців України та органами державної влади пропозицій щодо скорочення документів дозвільного характеру.

Таким чином, ухвалення законопроекту дозволить суттєво знизити адміністративний тиск на суб’єктів господарювання, упорядкувати кількість дозвільних документів, а також створити сприятливі умови для надходження інвестицій до країни.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті