Система випрошування і очікування приречена

Сьогодні виникає багато питань щодо практичного впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Які повноваження здобудуть нові громади і якою буде їхня економічна ефективність? Про це йшлося під час зустрічей жителів Біляївського району з керівництвом виконавчої влади та місцевого самоврядування. 

Думками з цього приводу ділиться Біляївський міський голова Михайло Бухтіяров.

– Ми не можемо стояти на місці й чекати, поки нас хтось підштовхне. Залишатися на тому рівні, що і вчора, просто не маємо права, бо бездіяльність – це крок назад. А звідси й погіршення економічної ситуації, соціальне напруження. Добровільне об’єднання територіальних громад є одним зі способів змінити ситуацію на краще. Тож діяти треба вдумливо, вирішувати доцільно, вивчати документи, закони, а не керуватися особистісними інтересами та амбіціями.

Біляївська громада обрала для себе два шляхи розвитку: через добровільне територіальне об’єднання громад і встановлення статусу міста обласного підпорядкування. Це дасть можливість отримати додаткові повноваження та фінансові надходження. Крім того, що в місцевому бюджеті буде, згідно з законодавством, залишатися 60% прибуткового податку, Бюджетний кодекс України передбачає ще й інші шляхи наповнення місцевої казни, які розписані на декількох сторінках у 44 пунктах закону. Але для цього треба докладати зусилля, не боятися змін та новацій, не чекати, що нам зверху щось перепаде. Система випрошування і очікування приречена. Домагатися треба на місцях, використовуючи наші спільні резерви розвитку. А вони є. Я в цьому переконаний. Над цим просто необхідно щоденно працювати, дотримуючись законодавства. Так живе весь цивілізований світ, в чому особисто переконувався, буваючи в різних країнах. 

Ми нічим не гірші за тих, хто живе у Західній Європі, але наш рівень життя значно нижчий. На мою думку, одна із головних причин цього полягає в тому, що ми повільно рухаємося вперед, поневолені страхом перед змінами і, чого гріха таїти, – небажанням зрушити з місця і повести за собою громаду.

Мене дивує і обурює, що ті, хто наділений владою та відповідальністю за майбутнє людей, часто самі не готові йти шляхом розвитку і громаді нав’язують свою скептичну думку щодо добровільного об’єднання. Начебто хтось когось хоче обібрати, принизити, підпорядкувати собі. Так думає той, хто сам до цього схильний. Не використати ті шанси, які відкриваються в можливості значно більшого наповнення місцевих бюджетів, ми просто не маємо права, бо такий підхід відкидає нас назад у соціально-економічному плані розвитку населених пунктів і гальмує розвиток України.

Ми вже маємо спільне рішення щодо об’єднання Біляївської та Майорівської громад. Також надіслали пропозицію Маяківській, Яськівській, Троїцькій, Граденицькій сільським радам, бо вважаємо таке об’єднання доцільним, економічно і територіально обґрунтованим. 

Керівництво цих громад і депутати місцевих рад мають інші погляди на подальший розвиток населених пунктів. Хотілося б почути їхні аргументи та думки громад, члени яких не можуть сьогодні бути сторонніми спостерігачами. Наші пропозиції щодо об’єднання залишаються в силі, бо вважаємо, що маємо йти саме таким шляхом.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті