Держземкадастр доступний нотаріусам

Ще недавно одержати виписку з Державного земельного кадастру можна було тільки через Центр надання адміністративних послуг, а право видавати такі виписки мали тільки державні кадастрові реєстратори. 

Але Постановою Кабінету Міністрів України №457 від 24 червня поточного року – «Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» – затверджено порядок надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру, що надалі дозволить видавати нотаріусам виписки із земельної бази даних.

Надання таких повноважень підвищить рівень комфортності для громадян, оскільки всі необхідні для здійснення земельних угод довідки можна буде одержати в одному місці.

Підключення нотаріусів до системи Державного земельного кадастру відбуватиметься за заявним принципом. Нотаріусові потрібно звернутися з відповідною заявою до обласного управління Мінюсту, яке, своєю чергою, направляє його до центрального апарату Держгеокадастру. Тим самим Мінюст підтверджує статус нотаріуса та наявність у нього всіх необхідних дозволів.

Для співпраці з Державним земельним кадастром нотаріуси повинні обладнати робоче місце з урахуванням технічних вимог. Зокрема, забезпечити захищений канал зв'язку, встановити спеціальний софт і оформити цифровий підпис.

Протягом процесу підключення адміністратор кадастру забезпечує консультації та проводить майстер-класи для нотаріусів щодо користування системи.

Для довідки:

Інформацію для нотаріусів щодо підключення розміщено на офіційному сайті Держгеокадастру ]]>http://land.gov.ua/ ]]>

Із проектом методичних рекомендацій щодо підключення автоматизованого робочого місця нотаріуса можна ознайомитися у файлі: ]]>http://www.dzk.gov.ua/images/downloads/notarius/method.pdf]]>

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті