Що в пісні народній заховано?

Народний гімн «Реве та стогне Дніпр широкий» (музику до нього написав Данило Крижанівський, який здобув освіту в Оде­ському університеті та певний час викладав латинську мову в Болградській семикласній чоловічій гімназії) став другою композицією, при перших звуках якої слухачі як один підводилися на знак пошани. Першою була «Молитва за Україну».

На сцені Одеської обласної філармонії відбувся концерт Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г. Верьовки. На честь п’ятдесятої річниці керівництва хором і за вагомий внесок у розвиток української культури та мистецтва грамотою Одеської облдержадміністрації був нагороджений художній керівник колективу, Герой України, професор Анатолій Авдієвський. Нагороду вручила в.о. заступника голови ОДА з гуманітарних питань Соломія Бобровська.

Зачаровувала чудово відшліфована хореографія: чуттєва при зображенні зустрічі та прощання закоханих, драматична у сцені загибелі головного героя сюжету, духотворча, здатна наповнити дух і тіло стремлінням у височину – до перемоги, правди, волі…

«Щедрик» у виконанні колективу та музичній обробці Леонтовича вже охрестили «Україною, яку знає світ». Цього вечора лунали й інші відомі народні пісні. Зда­валося, голоси хористів, переплітаючись, підлітають до різьбленої стелі філармонії і м’якою хвилею мінливих звуків накривають публіку.

Не обійшлося і без прем’єр. Цього вечора вперше на честь матері А. Авдієвського Ганни Юхимівни пролунала авторська пісня у виконанні хору. 

Це додало вечору душевності, сімейного колориту. 

Слід зазначити, що зала прихильно прийняла артистів з першої пісні. Вигуки «Браво!» та безугавні оплески супроводжували практично кожен художній номер. Можливо, тому протягом вечора майстер ділився своїми спогадами. Адже багато років він прожив із родиною в Одеській області.

– Мій батько, ветеринар, був чоловік сильний та мужній. Але виконуючи або слухаючи українські пісні, він іноді плакав. Тільки згодом я збагнув, якою колосальною силою та міццю наділені музика та слова. Народна пісня – це присутність Господа в душі людини. У ній так багато заховано: і скорбота над батьківською могилою, і любов до свого народу, землі, і багатовікова народна мудрість. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті