Унікальна ікона в сільському храмі

Історія духовних зв’язків України зі святою горою Афон у Греції сягає ХІ століття, коли преподобний Антоній заснував Печерську обитель у Києві на зразок афонської. Свого часу на Афоні мешкало не менше двох тисяч українців-ченців. Чимало наших співвітчизників здійснювали паломництво на святу гору. Сприяло цьому й засноване у 1876 році в Одесі Афонське Пантелеймонівське подвір’я. До революції 1917 р. в Одесі було три подвір’я афонських обителей. 

Афонські монахи здійснювали поїздки нашими краями для збирання пожертвувань. З собою вони везли списки ікон. Серед них – чудотворний образ Божої Матері «Достойно єсть». Час її появи сягає 980 року, а прославлення – 1864 року. До 1917 року в українських церквах було три таких лики. Одна чудотворна ікона й досі є головною святинею Свято-Покровського храму у селі Ясенове-Друге. Настоятель церкви, благочинний Балтського округу протоієрей Роман Іванюта, який здійснив паломництво на Афон у 2013 році, розповів, що цей образ написаний 1897 року на Афоні. Як потрапила святиня до сільської церкви, священик не знає. Каже, що вона вже була у храмі, коли він прийшов служити до Ясенового. Можливо, хтось із афонських паломників привіз її з собою. 

Афонський список знаменитої ікони «До­стойно єсть» раніше знаходився й у Свято-Вознесенському «Міщанському» храмі в Одесі, який тепер відновлюється з руїн. На прохання віруючих Одеси та їхнього пастиря протоієрея Іллі на Афоні був замовлений список ікони «Достойно єсть». Це чималий образ – півтора метра на метр, тому писався він майже два місяці.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті