Допомога йде на Донбас

У приміщенні Донецької облдержадміністрації в Краматорську відбулася презентація пілотного проекту «Допомога йде». Благодійний проект спрямований на подання безоплатної меддопомоги місцевому населенню Донбасу та підтримку міських і районних лікарень у зоні АТО. З відповідною ініціативою до народного депутата України Тетяни Ричкової звернувся головний лікар 6-ї Дніпровської міської лікарні Олександр Сірий. Т. Ричкова підтримала ідею, до проекту вже долучилося керівництво оперативного командування «Схід», Мар’їнської та Бахмутської  райдержадміністрацій,  представники Східного регіону корпорації АТБ, волонтери. 

Мотивація тут суто людська, цілком безкорислива. Наші співвітчизники на Донбасі втрапили в біду: вони вже близько трьох років живуть в умовах війни, належать до найзахищеніших верств населення, їм бракує харчових продуктів, ліків, медикаментів, їхні лікарні не укомплектовані профільними спеціалістами.

Виключно на добровільних засадах уже в третій декаді поточного місяця на Донеччину має висунутися мобільна група дніпровських лікарів, які на базі райлікарень, що розташовані в Краногорівці, Мар’їнці, Кураховому, Світлодарську та Миронівському, перевірятимуть стан здоров’я місцевих мешканців, проводитимуть для них поглиблені медичні консультації, а в разі потреби госпіталізуватимуть тяжких хворих до 6-ї міської клінічної лікарні Дніпра.

З цього почнеться практична реалізація проекту «Допомога йде». В такий спосіб на його першому етапі планується обстежити близько 150 дітей та 200 дорослих з різними видами захворювання.

– Наша спільна головна мета полягає в тому, аби надалі закріпити за кожною лікарнею на Донеччині та Луганщині, яким бракує медперсоналу, висококваліфікованих спеціалістів із медичних закладів інших великих міст України. Вирушаючи на Донбас у складі мобільних бригад, вони зможуть  ефективно проводити лікувально-профілактичні заходи як для подання необхідної медичної допомоги мешканцям регіону, так і для профілактики захворювань, – наголосила у плині презентації проекту народний депутат України Тетяна Ричкова.

Братимуть безпосередню участь у проекті й українські військові.

– Ми виконуватимемо важливі функції з організації взаємодії щодо гуманітарної допомоги лікувальним закладам. Донбас – це Україна, людський біль Донбасу – це наш біль, і ми спільно лікуватимемо наші рани, – своєю чергою підкреслив начальник відділу цивільно-військового співробітництва ОК «Схід» підполковник Сергій Панюта.

Тож хочеться сподіватися, що до тривожних дзвонів Донбасу дослухаються,  люди не залишаться байдужими до болючих проблем жителів регіону, долучаться до проекту й теж підуть на допомогу нашим багатостраждальним співвітчизникам. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті