Австралійська перспектива

Цього року міжнародний дитячий кінофестиваль «Next», крім Одеси, де його придумано та вже тричі проведено, може пройти в Австралії.

Про розширення географії кінофоруму йшлося на зустрічі, в якій узяв участь генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів.

– У багатьох суботніх школах діти з української діаспори Австралії вивчають мову та літературу своїх предків, – говорить він. – Кіно – це важливий елемент сучасної культури, тому не випадково представники української громади Австралії давно замислювалися про організацію в цій країні кінофестивалю, причому саме дитячого. Нещодавній конкурс дитячих короткометражок (до 5 хвилин), знятих на смартфони та присвячених Україні, підтвердив інтерес австралійців – етнічних українців до теми національної ідентичності. 

В Австралії є зацікавленість у дитячому кінофестивалі, а ми маємо досвід його організації. Зараз продумуємо організаційні та технічні питання, включаючи можливість оцінювання фільмів через інтернет-покази та спілкування членів журі за допомогою «скайпу». Безумовно, не залишимо поза увагою й освітню програму для дітей, яка включає майстер-класи з кіновиробництва. «Кінокухня» цікава всім дітям – і в Україні, і в далекій Австралії. 

До речі, серед фільмів, показаних на першому кінофорумі, була картина «Oddball» («Дивак») режисера з Австралії Стюарта МакДональда. Це стрічка про дивака, який разом з онукою та псом-пастухом рятував пінгвінів. 

Що ж до четвертого міжнародного дитячого кінофоруму в Одесі, то він відбудеться наприкінці травня – на початку червня та буде приурочений до Дня захисту дітей. 

♦Довідка 

Кінофестиваль «Next» – це конкурс ігрового, документального та анімаційного кіно для дітей та підлітків. Вперше відбувся в січні 2016 року. Тоді він зібрав дві тисячі дітей. На другому кінофестивалі – літньому – було сім тисяч. На третьому – близько десяти тисяч глядачів і учасників. 

У рамках фестивалю проходять покази не тільки професійних фільмів із різних країн, а й кіно, знятого дітьми. Працює як професійне, так і дитяче журі. Членів останнього добирають за рекомендаціями керівників кіно- та телевізійних шкіл із різних регіонів України. У рамках «Next» також діють творчі майстерні для дітей, проходять майстер-класи та зустрічі з відомими кінематографістами. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті