Одещина готується до безвізу

Одинадцятого травня Рада ЄС затвердила остаточне рішення про надання Україні безвізового режиму, і, як запевняє Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, українці зможуть їздити до країн Євросоюзу без віз уже з 11 червня. Наші співгромадяни дружно кинулися по паспорти, і зараз в територіальних підрозділах Державної міграційної служби доволі багатолюдно.

У Головному управлінні Дер­жавної міграційної служби Украї­ни в Одеській області нам надали такі статистичні дані: за чотири місяці 2017-го Одеська область оформила 44 тисячі 403 паспорти. А за весь 2016 рік – 127 тисяч 141 паспорт. Враховуючи, що в області відкрито додаткові центри видання документів, показник минулого року може бути перекритий. Тим більше що сьогодні жителям області немає потреби їхати до Одеси, деколи за 200-300 км, щоб здати документи на паспорт, – їх приймають у кожному районі, незалежно від реєстрації місця проживання.

– З березня 2017 року всі територіальні підрозділи Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, а їх близько 33, приєднано до Єдиного державного демографічного реєстру та обладнано необхідною апаратурою для видання закордонних паспортів, а також паспортів у вигляді пластикових ID-карт, – говорить перший заступник начальника Головного управління Іван Безкищенко. – Сьогодні всі паспорти, що видаються, – біометричні.

– Іване Васильовичу, чи є якісь затримки щодо строків отримання паспортів?

– Практично немає. Хіба що до жителів віддалених районів вони можуть потрапити з невеликим запізненням. Справа в тому, що паспорти виготовляються на поліграфічному комбінаті «Україна» в Києві і доставляються безпосередньо до територіальних підрозділів міграційної служби лише один раз на тиждень. Це треба враховувати тим, хто замовляв закордонний паспорт у терміновому порядку.

– Які новації діють щодо дитячих виїзних документів?

– Діти, починаючи з народження, отримують біометричні паспорти, що видаються строком на чотири роки. До 12 років можна здавати фотокартку розміром 10 на 15 см, яка буде скануватися на анкету та в паспорт, а з 12 років діти, як і їхні батьки, вже залишають відбитки пальців рук та з 14 років ставлять особистий підпис. Паспорт у вигляді ID-картки видається з 14 років, і сьо­годні від юних жителів Одещини, які досягли 14-річного віку, документи на отримання паспорта для виїзду за кордон ми без ID-картки не приймаємо.

– Кому можуть відмовити у видачі закордонного паспорта?

– На сьогодні підстав для відмови у видачі паспорта у зв’язку з судимістю або якимись майновими зобов’язаннями немає, ми видаємо документи всім. А вже Держприкордонслужба України вирішує, кого можна випускати з країни, а кого ні. В даному разі ми керуємося Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України». Трапляється, виконавча служба звертається до нас із проханням не видавати паспорти людині, у якої є майнові зобов’язання. Доводиться пояснювати, що таких функцій після внесення в 2015 році змін у цей закон ми вже не маємо.

– А які заходи вживаються, щоб якось зменшити черги у підрозділах служби?

– Крім територіальних підрозділів міграційної служби в місті Одесі, нещодавно почали діяти два центри надання адміністративних послуг (у Київському та Малиновському районах), де громадяни також можуть здати документи на отримання закордонного паспорта.

Крім того, в Одесі функціонує ДП «Паспортний сервіс», розташоване на площі Віри Холодної, 3, – навпроти Головного управління, та на проспекті Шевченка, 4а, в центрі надання адміністративних послуг. Так, у них послуги трохи дорожчі, зате кращий сервіс – там люди в чергах не затримуються і документи оформляються у прискореному режимі.

Нарешті, існує електронна черга – будь-який громадянин, зайшовши на сайт Державної міграційної служби України, може записатися до неї. Щоправда, до нас надходять скарги, що не всі можуть туди потрапити, але щодоби опівночі відкривається запис на п’ятнадцятий день. Безпосередньо у територіальному підрозділі можна записатися за допомогою терміналу за місяць уперед.

Що стосується вартості закордонних паспортів, то якщо документ замовлено за місяць, він коштуватиме 560 гривень плюс послуги банку, за 10 днів – 810 грн. Тобто ціни на сьогодні, якщо лічити за курсом долара, цілком прийнятні.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті