«Українська книга на Одещині»

Традиційна всеукраїнська виставка-форум, цього року вже вісімнадцята, розпочне свою роботу в Одесі завтра.

Основною метою заходу є збереження та примноження духовного і культурного надбання українського народу, створення сприятливих умов для видання та популяризації української книги, поповнення бібліотек Південного регіону новими виданнями, поширення книги серед читачів, виховання культури читання та любові до друкованого слова на найкращих зразках української літератури, підтримка молодих письменників. Цьогоріч у виставці-форумі візьмуть участь близько 70 провідних видавництв України, які представлятимуть в Одесі свій доробок.

У програмі – круглий стіл «Шляхи співпраці та координація зусиль бібліотек і видавництв щодо популяризації української книги та читання серед молоді»; конкурс читацьких відгуків «Замовте слово про книгу»; презентації новинок провідних видавництв України; зустрічі з видавцями і письменниками; автограф-сесії; майстер-класи; мистецький ярмарок; благодійна всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»; свято дитячої книги «Книжкова феєрія для нових поколінь»; Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!» за участю юнацьких бібліотек України; конкурс «Найкраща книга виставки-форуму 2017 року» серед видань, що вийшли на теренах України, під час якого будуть відзначені видавництва, що впродовж багатьох років беруть активну участь у книжковому святі. 

У рамках «Української книги на Одещині» відбудуться презентації творчого доробку фахівців ОННБ із серії «Одеса в іменах і документах»: видання, присвяченого 150-річчю від дня народження Євгена Володимировича Васьковського – відомого правознавця, літератора, критика, та збірника матеріалів до 170-річчя від дня народження Михайла Федоровича Комарова – видатного українського діяча, літературознавця, бібліографа, публіциста, інші заходи.

У роботі форуму візьмуть участь заступниця генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки з наукової роботи Ліна Володимирівна Арюпіна, начальниця відділу культури, мистецтв, національностей та релігій управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Ярослава Олексіївна Різникова, начальник відділу по роботі з бібліотеками департаменту культури і туризму Одеської міської ради Юрій Миколайович Санак, письменник, публіцист, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2012 р.), член Національної спілки письменників України Володимир Григорович Рутківський, директорка культурного центру «Український дім», меценатка Наталія Олександрівна Чайчук, кандидат технічних наук, член-кореспондент Транспортної академії наук України, доцент Одеської національної морської академії, лауреат Галереї почесних благодійників Одещини «Люди щедрих сердець», заступник голови оргкомітету ХVІІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» Віктор Григорович Денісов, директорка Одеської обласної бібліотеки для дітей імені В. Катаєва Тетяна Андріївна Палій.

Виставка-форум проводиться відповідно до плану роботи Міністерства культури України та на виконання затвердженої рішенням Одеської обласної ради № 284-VІІ від 23 грудня 2016 року «Регіональної програми підтримки розвитку книговидання та засобів масової інформації в Одеській області на 2017–2019 роки». Організатори –  Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Одеська національна наукова бібліотека за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Прес-конференція, присвячена проведенню XVIІI Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», відбудеться 31 травня, о 12.00, у приміщенні «Українського дому» за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, 77.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті