Вогонь та лють президентського «Твіттера»

Північна Корея збирається бучно відзначити «надважливу подію», як сказано було в офіційному державному повідомленні. І це не тільки 69-та річниця проголошення незалежності. Пхеньян збирається святкувати успішні випробування зброї масового знищення. Уряд Кім Чен Ина заявив, що нарешті «країна чучхе» опанувала технологію водневої бомби. І не лише сам принцип. Уже є змога змонтувати цей пекельний заряд на ракеті-носії і доправити його будь-куди. Людожер святкує придбання нової штучної щелепи.

«Оголошене Кім Чен Ином випробування водневої бомби, – пише агенція «Ройтерс», – було, за словами державного телебачення КНДР, «ідеально успішним». Випробування було визначене міжнародними сейсмічними центрами як штучний землетрус. Офіційні особи Японії та Південної Кореї сповістили, що потужність струсу була вдесятеро більшою, ніж від попереднього північнокорейського випробування».

Американська «Нью-Йорк Таймс», що не марнує жодного шансу «вкусити» президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, зауважує, що минулого місяця пан Трамп уже погрожував «вогнем та люттю» у відповідь на наміри КНДР запустити балістичні ракети у напрямку Японії та острова Гуам (патронат США). Втім, Пхеньян не лише не злякався цих погроз, а й здійснив минулого тижня пробний запуск тих ракет. «Їхні слова та дії досі так само вельми ворожі та небезпечні для США», – цитує з певною часткою сарказму агенція висловлення Трампа у «Твіттері», написані, щойно президент дізнався про недільний вибух.

Цікаво, що Дональд Трамп, як і годиться йому за темпераментом, докорив відсутністю тієї самої «люті» не собі, а своїм союзникам у Сеулі, мовляв, вони «впевнюються зараз у справедливості моїх попереджень про те, що їхні розмови про упокорення Північної Кореї не мають сенсу, – вони (КНДР) розуміють лише одне!». 

Цікаво, що Трамп мовчить про походження як ядерної технології Пхеньяна, так і ракетної, попри те, що обидві доволі прозоро, особливо після незграбної спроби звинуватити Україну у постачаннях режимові Кімів ракетних двигунів, вказують на північного сусіду КНДР. І цей сусіда – аж ніяк не Китай.

Хоча жодний фахівець-атомник не підтвердив, що КНДР випробувала саме водневу бомбу, і хоча експерти ставляться до змоги «країни чучхе» змонтувати бодай примітивний ядерний пристрій на ракеті-носії скептично, не зважати на небезпеку з боку Пхеньяна вже не можна. 

Втім, заяви лідерів провідних країн світу мало чим відрізняються від сумнозвісного «занепокоєння», що ним обурювалася у 2014-2015 роках Україна, якій гарантували територіальну недоторканність за «Будапештським меморандумом», – до речі, саме в обмін на відмову від ядерної зброї. Спільна заява президента Франції Макрона та канцлерки Німеччини Меркель лише констатує, мовляв, «остання провокація Пхеньяна вийшла на новий вимір». Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що цей вибух є «повною зневагою неодноразових вимог міжнародної спільноти», а Китай оприлюднив «рішуче засудження» північнокорейського випробування. Росія також висловилася у тому дусі, мовляв, Північна Корея заслуговує на «абсолютне засудження», але словам, промовленим у Москві, віри вже ніхто не йме, бо вони не варті паперу, на якому надруковані. Найближчі загрожені країни – Японія та Південна Корея – нервують. Японія навіть наполягла на скликанні Радбезу ООН з приводу інциденту. Втім, на Радбез надія надто слабка: українське питання обговорюють уже четвертий рік поспіль, навіть повноважні посли країн змінилися, а наслідків – баран начхав.

Здається, Республіці Корея та Японії доведеться готуватися до оборони самотужки і терміново брати у України уроки існування поруч із божевільним сусідом. Нинішній президент США, як і його попередник, «Твіттером» воює краще, аніж дванадцятьома авіаносцями. Знехтувавши три з половиною роки тому власними зобов’язаннями за згаданим «Будапештом» і замінивши пряму негайну допомогу Україні довгими розмовами з Путіним біля буфету та сентенціями на кшталт «летальна зброя для України не на часі» на сторінках того ж «Нью-Йорк Таймс», чи не планують Сполучені Штати утнути цей самий трюк знову? Адже попередній раз спрацювало.

Рубрика: 
Выпуск: 
Автор: 

Схожі статті