Пенсійне законодавство: роз’яснення спеціаліста

Чи змінилися умови призначення пенсій за вислугу років та за віком на пільгових умовах у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148?

Артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за наявності стажу творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та в порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, збережено право на пенсію за вислугу років.

Пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію.

Представникам інших професій збережено право за вислугу років за умови, якщо такі особи на день набрання чинності Закону 2148 мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (пункт 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Таким особам пенсія за вислугу років буде призначатися за їхнім зверненням із дотриманням умов, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення» (наприклад, педагогам та медикам – при досягненні пенсійного віку (при цьому, якщо на 01.04.2015 р. вони мають 25 років чи на 31.12.2015 р. – 25 років 6 місяців спецстажу, пенсія за вислугу років буде призначатися незалежно від віку) та звільненні з роботи за спеціальністю, яка дає право на пенсію за вислугу років).

Розмір пенсії за вислугу років буде визначатися відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Також в частині визначення права на пенсію будуть застосовуватися положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» (у тому числі ст. 60 цього Закону).

Аналогічно збережено право на пенсію за віком на пільгових умовах жінкам, зайнятим протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну.

Пунктом 2 розділу XV Прикін­цевих положень Закону України «Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що якщо на день набрання чинності Закону 2148 такі жінки мають стаж роботи, необхідний для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «е» ст. 13 «Про пенсійне забезпечення» (не менш як 20 років), то вони виходитимуть на пенсію після досягнення віку від 50 до 55 років залежно від дати народження.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті