Резниковські читання в Одесі

Ім’я засновника одеської педіатричної школи  академіка Бориса Резника добре відоме  у  провідних дитячих клініках світу. Дослідження вченого та практика педіатрії дозволили врятувати  життя тисячам новонароджених.

Борис Резник першим поєднав комп’ю­терні технології з практикою дитячої медицини,  дав чіткі відповіді на питання щодо щеплення дітей, створив в Одесі спеціалізований педіатричний центр. 

Дев’яносторіччю з дня народження цього видатного вченого було присвячено міжнародну науково-практичну конференцію «Новітні технології в педіатричній науці, практиці та освіті», яку вже традиційно називають «Резниковськими читаннями» 

На майданчику конференції розгорнулися жваві дискусії щодо реформування системи охорони здоров’я, яке  ставить педіатрів, фахівців дитячої медицини в нові умови роботи.

 - На обговорення винесено також питання стандартизації  медичної допомоги дітям, озвучено рекомендації для застосування  перевірених доказовою медициною  методів лікування дитячих хвороб. Характерно, що  нові підходи   кожна лікувальна установа сьогодні обирає  самостійно, а  це яскравий доказ  децентралізації, про яку у медичному середовищі йшлося вже багато років, - розповідає професор, завідувач кафедри педіатрії Одеського національного медичного університету Микола Аряєв. 

Учасники конференції  активно дослідили питання вакцинації дітей, яке хвилює не тільки батьків, а й усю  громадськість: 

- Робота з щеплення постійно піддається перегляду. Кожен рік приносить усе нові й нові види вакцин, як відповідь на загрозливі для здоров’я дітей хвороби, - підкреслив Микола Аряєв,- тож дитячому лікарю необхідно добре орієнтуватися  в сучасних препаратах, обираючи  найефективніші.

 Серед основних викликів, що перебувають у сфері уваги педіатрів також захворювання дихальних органів  і, особливо, проблеми виходжування недоношених дітей, які перебувають у зоні високого ступеню ризику.

 - Останнім часом дитяча смертність в Україні знизилася  в три рази - а це  важливий  індикатор  ефективності медичної  педіатричної  служби, в решті решт, показник  благополуччя суспільства, - зазначив професор Микола Аряєв.  

 Учасники “Резниковських читань” визнали актуальним  і корисним для обговорення представницький список доповідей і виступів на конференції провідних вітчизняних та іноземних фахівців дитячої медицини.   

 - Такі зустрічі з колегами відкривають широкі можливості для ознайомлення з новинками педіатрії, і, що важливо, націлюють на щоденний подальший  пошук, - таку загальну думку учасників читань висловила  лікар-педіатр з міста Любомир Волинської області  Олена Дець.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті