Духовність перша книжка ігумена віктора

Напередодні святкування славного ювілею, 1700-річчя від дня преставлення Великомученика і Цілителя Пантелеймона, з благословіння Його Високопреосвященства, Високопреосвященнійшого Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського, світ побачила книжка ігумена Віктора (Бикова) «Свято-Пантелеймонівський Одеський чоловічий монастир». Вийшов і перший номер щомісячної газети «Пантелеимоновский листок», головним редактором якої є отець Віктор.

Историко-краєзнавчий нарис, присвячений історії зародження, становлення, богословського життя і побуту Українського Афона – Свято-Пантелеймонівської Одеської чоловічої обителі дає нам можливість хоч трохи пройнятися життям монашої братії, відчути віяння часу і відчути зміну поколінь. Адже літопис Афонського подвір'я, храму, семінарії, монастиря нерозривно пов'язаний з історією нашого міста, історією нашого південного краю.

Документальні матеріали, фотографії буквально по крупицях зібрані в архівах, музеях і приватних колекціях, роблять книгу живою і яскравою, а текст насиченим унікальними фактами. Звертає на себе увагу і «людський фактор» автора, з болем у серці він розповідає про закриття обителі в роки атеїстичної влади, зганьблені лики ікон і пануюче повсюдно руйнування, свідчать про безбожництво і бездуховність. І в той же час батюшка з душевною радістю і теплотою повідомляє про ті доброчинні зміни в обителі, що мають місце в останні роки: реставрації храму і капітальному ремонті приміщень, діючій православній бібліотеці і недільній школі, церковній лавці. Все це дає надію на воцерковлення багатьох і повернення до віри наших предків.

Свято-Пантелеймонівська ж обитель відроджується і як невгасима лампада продовжує, кожному, хто приходить, освітлювати шлях до Голгофської Жертви Христа.

Ми з щирою радістю поздоровляємо Його Високопреподобіє і плекаємо надію, що ця перша книга не буде останньою і ми ще зможемо гідно багато разів оцінити його літературне обдарування у наступних виданнях.

Братія Свято-Пантелеймонівського Одеського чоловічого монастиря з величезною радістю запрошують боголюбних християн взяти участь у святковому богослужінні 9 серпня цього року, присвяченому 1700-річчю від дня преставлення святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона, яке очолить Його Високопреосвященство, Високопреосвященнійший Агафангел, Митрополит Одеський і Ізмаїльський.

Выпуск: 

Схожі статті