Життя рад федір влад: «У теплодара буде самодостатній бюджет! »

Це місто із сонячною назвою справді унікальне. Розташувавшись у степу під Одесою, воно дивує приїжджих чистотою вулиць, зеленими алеями та величезною кількістю дітей різного віку. Об’єктивні ж дані такі: Теплодар – єдине місто в області, де народжуваність перевищує смертність. Отже, люди впевнені у завтрашньому дні. Визначальну роль у формуванні такої впевненості у завтрашньому дні відіграє позиція місцевої влади, робота якої спрямована насамперед на розв’язання соціальних проблем городян.

Саме про те, як і далі поліпшувати життя теплодарців, ішлося на ХХVІ сесії Теплодарської міськради, у якій взяв участь голова Одеської обласної ради Федір Влад.

Двадцять п’ять питань порядку денного було розглянуто досить швидко – результат ретельного опрацювання матеріалів, що виносяться на сесію у профільних комісіях.

Особлива увага – обговоренню бюджету.

– Такого бюджету за 3,5 роки моєї роботи ще не було, – говорить міський голова Леонід Печерський. – Він чітко орієнтований на розв’язання соціальних проблем населення. Проте, при тому, що план щодо надхлджень податків і зборів в бюджет за 6 місяців виконано на 100,8% складностей більш ніж досить. Власне кажучи, всі складнощі полягають у тому, що фінансування соціальних виплат від держави відбувається несвоєчано. Для того, щоб бюджетники вчасно одержували зарплати, доводиться брати кредити.

Але ж Теплодар – місто незвичне. Крім великої кількості учасників Великої Вітчизняної війни, ветеранів Афганістану, тут живе чимало учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, а також людей, евакуйованих з Прип’яті та Чорнобиля після вибуху на атомній станції. І цим людям необхідно постійно проходити дороге лікування, вживати ліки.

Держава ж, за словами головного лікаря місцевої лікарні, депутата міськради Олександра Чуйка, виділяє на ліки чорнобильцям 26 гривень на рік. Отже, розв’язання проблем оздоровлення жителів лягає на плечі міської влади. Та й місто багато років перебуває у запустінні і рекордними темпами після приходу на посаду міського голови Л.М. Печерського упорядковане, розвивається дуже динамічно, на це теж потрібні чималі кошти.

Вихід тут – у залученні інвесторів, що теж активно обговорювалося на сесії. Вже зараз у Теплодарі діє 4 спільних підприємства, завдяки чому тільки у минулому році обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку міста склав 420 тисяч доларів США.

З цим пов’язаний ще один теплодарський феномен: наявність великої кількості робочих місць. Дійшло навіть до того, що людей для роботи на теплодарських підприємствах запрошують з прилеглих районів і Одеси. Для розв’язання цієї проблеми у місті створено професійно-технічний ліцей, рішення про серйозну підтримку якого також було ухвалено на сесії.

Розв’язуючи численні господарські питання, депутати не забули і про проблеми відродження духовності, і після недовгого обговорення і погодження проголосували за виділення місцевому жіночому монастирю землі у тому місці, про яке клопотала ігуменя Никодима.

На завершення сесії перед депутатами виступив голова обласної ради. У своєму виступі він розповів про проблеми, що стоять перед обласним керівництвом. Це, насамперед, високий рівень дитячої смертності, захворюваності на СНІД і туберкульоз, заборгованість щодо зарплати.

Виходячи з цього, Федір Влад і відзначив, як позитивну тенденцію, відсутність у Теплодарі заборгованості щодо заробітної плати, високі цифри народжуваності і низькі – смертності, а також бажання інвесторів вкладати гроші в економіку цього міста, в розвиток середнього та малого бізнесу.

– Я впевнений, що Теплодар вийде на самодостатній бюджет. Обласна рада у цьому допоможе всім необхідним, – підкреслив на завершення Федір Влад.

Потім голова облради оглянув місто. Він побував у монастирі, що будується, на кількох підприємствах, у професійно-технічному ліцеї, оздоровчому центрі, центрі зайнятості, інших життєво важливих об’єктах міста.

– Результати цієї поїздки досить вражаючі,– говорить Ф.І. Влад. – На сесії порушувалися життєво важливі для міста питання. Є проблеми, у розв’язанні яких може допомогти облрада. Я був приємно здивований, ознайомившись з роботою місцевих підприємств. У перспективі у Теплодара може бути самодостатній бюджет, який допоможе місту розвивати інфраструктуру і розв’язати низку соціальних питань.

Выпуск: 

Схожі статті