Спорт

ГОСТРОСЮЖЕТНІ ОБЛАСНІ ДЕРБІ

Під дахом чудового “Олімпу” (Южне) відбувся матч-дербі чемпіонату України з баскетболу суперліги: місцевий “Хімік” приймав МБК “Одеса”.

Зустріч викликала великий інтерес. Одесити повели у рахунку – 11:3. Сім очок приніс Богдан Каребін. Поступово зусиллями Ярослава Зубрицького, який виступав минулого сезону у складі “Одеси”, і серба Олександра Шубари “хіміки” відновили рівновагу – 14:14. Так завершився перший тайм.

У другій десятихвилинці гості знову лідирували, досягнувши переваги вісім пунктів – 24:16. Щоправда, господарі, вводячи свіжі сили, скоротили розрив до мінімуму – 38:37.

Після десятихвилинної перерви одесити ще хвилини зо три вели рахунок – 45:42, а потім здали провідні позиції. Вже третій тайм “хіміки” завершили на свою користь – 50:47.

Заключний період був повністю за господарями. Завдяки довжині лави вони підтримували швидкий темп, надійний захист та вміння набирати очки. Чого бракувало їхнім друзям –суперникам, що залишилися наприкінці матчу вчотирьох. У підсумку – 79:54.

Так, “Хімік” (тренер Звездан Митрович) здобув усі шість перемог і перебуває у лідерах. МБК “Одеса” (тренер Вадим Пудзирей) з однією перемогою – у нижній частині турнірної таблиці.

“Азовмаш” (Маріуполь), який виступає без поразки, взяв гору у “Сумихімпрому” – 88:66, а БК “Київ” (теж без поразк) у МБК “Миколаїв” – 97:86.

Овідіопольський “Дністер”, який виступає на першості країни у другій професійній футбольній лізі, на своєму полі зустрівся із клубом “Рось” (Біла Церква).

На жаль, господарі, маючи територіальну перевагу, не зуміли її реалізувати. Нічия – 0:0.

Завершується першість області з футболу серед п’яти команд. Минулої суботи завершилися два матчі: “Спартак-Вікторія” (Роздільна) – “Тирас-2500” (Білгород-Дністровський) – 0:2 і “Дунаєць” (Ізмаїл) – “Олімп” (Ширяєве) – 1:3.

Попереду “Тирас-2500” – 15 очок, ФК “Білявка” – 14, “Олімп” – 14, “Дунаєць” – 7 очок, “Спартак-Вікторія” – одне очко.

У Львові завершився розіграш Кубка України з кульової стрільби, на якому відзначився динамівець одесит Віктор Макаров (тренер Дмитро Лук’янов).

Він двічі став володарем почесного призу: у вправах із пістолетів – МП-6, набравши 569 очок, і ПП-3, вибивши 590 очок.

На татамі Чернівців підведено риску під першістю країни з дзюдо серед майбутніх майстрів спорту 1989-90 років народження. Успішно виступила одеситка Аліна Цховребашвілі (40 кг), яку тренує її батько. Вона переможно провела чотири поєдинки і здобула лаври чемпіонки.

В обласній школі Олімпійського резерву (директор Іван Постол) триває шаховий турнір, присвячений пам’яті заслуженого тренера України Володимира Клубіса, який виховав висококваліфікованих майстрів древньої гри.

Після восьми турів лідирує студент Південноукраїнського педагогічного університету кандидат у майстри Олександр Гаріфулін, який набрав 7,5 очка. Другу позицію посідає ветеран спорту кандидат у майстри Едуард Шульц – шість очок.

Серед десяти претенденток двовладдя. Перед заключним туром по сім очок із восьми мають кандидатки в майстри Юлія Стасенко та Людмила Горошко (Іллічівськ), на третьому місці Олександра Пастух – 6,5 очка.

Волейболістки одеської “Джінестри” в Австрії брали участь у кваліфікаційному раунді розіграшу Кубка ЕКВ. У першому матчі наші землячки у п’яти партіях поступилися іспанському клубу “Візуал Хоум”. Потім виграли з рахунком – 3:1 у “Славії” (Словаччина) та “Фабасофта” (Австрія).

“Джінестра” посіла друге місце. Іспанки поведуть далі боротьбу за кубок.

ТРАДИЦІЙНИЙ ТУРНІР ДИНАМІВЦІВ

На стадіоні “Динамо” завершилися змагання з міні-футболу, які входять до програми однойменного обласного спортивного товариства. Стартувало 19 команд.

Після серії відбіркових поєдинків та участі у плей-оф визначився найсильніший квартет, який назвав призерів.

Найбільшого успіху досягнув колектив одеської митниці. Близько до фіналу митники виграли чотири зустрічі: у колег УМВС Одеської області – 4:2, Суворовського райвідділу міліції – 10:2, Управління державної служби охорони – 3:1 та СБУ – 8:2.

У вирішальному матчі за перше місце помірялися силами гравці митниці та Одеського юридичного інституту. Рахунок вели юристи – 2:1. Однак їхні суперники не тільки відновили рівновагу, але й домоглися перемоги – 3:2.

Склад чемпіонів-динамівців: Олександр Прокоф’єв, Костянтин Красій (капітан), Михайло Дрикін, Сергій Науменко, В’ячеслав Ткачов, Станіслав Трофимов, Денис Смаровоз, Ігор Литвин. Тренер – майстер спорту Сергій Павленко.

У змаганні за “бронзу” зустрілися спортсмени управління податкової міліції та СБУ. Основний час не визначив переможця – 2:2. У післяматчових пенальті більше поталанило посланцям податкової міліції.

За номінацією визначені найсильніші: кращим воротарем визнано представника юридичного інституту міліції Володимира Іванова, універсальним гравцем – Олександра Трофимова – податкова міліція.

Призерам вручені грамоти, а чемпіонам подарунки.