Виключити формальний підхід

ВмежахпідготовкидоДнявшануванняучасниківбойовихдійнатериторіяхіншихдержав15 лютогоАсоціацієюветеранськогорухуОдеськогорегіонубулопідготовленовідповіднийплан. На прохання редакції голова правління Асоціації Олександр Ружин розповів про деякі із планованих заходів.

– Ми звернулися до міської та обласної влади, до ветеранських організацій з пропозиціями щодо проведення майбутніх заходів. Адже в Одеській області проживають близько 18000 ветеранів, які брали участь у бойових діях на території 25 держав. Понад половина їх живуть у місті-герої Одесі.

Оскільки до цієї категорії ветеранів належать не тільки «афганці», але й інші наші співвітчизники, які воювали на Близькому Сході, Африканському континенті та в інших країнах, керівники провідних громадських ветеранських організацій міста-героя Одеси порахували існуючі раніше формат і порядок проведення державного свята – Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав – дещо застарілим. Тому вони виступили із пропозицією змінити формат проведення нинішніх святкових заходів. Як і у всіх містах країни, урочисте покладання квітів і вінків до пам’ятників слід проводити в ранковий час, а не о 14 годині, як було раніше.

Виходячи з вищевикладеного і усвідомлюючи свою відповідальність перед жителями м. Одеси, ветеранами Великої Вітчизняної війни і молодим поколінням, ми пропонуємо наступний порядок підготовки і проведення нашого свята, яке стало загальнонародним. У суботу, 12 лютого, провести урочисті збори і концерт з нагородженням ветеранів в одному з театрів м. Одеси за участю керівництва області та міста, запрошенням ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів з районів (міст) обласного підпорядкування (орієнтовно по 10 представників). Перевезення ветеранів з районів (міст) і назад покласти на районну (міську) владу. Безпосередньо в день пам’ятної дати 15 лютого провести урочисті покладання квітів до пам’ятників полеглим у Великій Вітчизняній війні та воїнам-інтернаціоналістам у м. Одесі та населених пунктах області за участю керівництва місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування. Цього ж дня вважаємо за доцільне провести урочисті прийоми воїнів-інтернаціоналістів головами районних адміністрацій міста Одеси.

Ми відзначаємо зрослий інтерес молоді до військової історії держави, тому намічаємо зустрічі ветеранів у школах, з членами молодіжних організацій. В межах вищезгаданого плану – упорядкування пам’ятників і могил, надання допомоги вдовам, членам родин загиблих, організація індивідуальних вітань воїнам-інтернаціоналістам, які за станом здоров’я не можуть брати участь у загальних заходах. І в цій важливій роботі, дуже сподіваюся, візьмуть посильну участь молоді патріоти.

На наше глибоке переконання саме такий формат проведення цього свята дозволить на практиці реалізувати закладені в ньому ідейну і виховну мету, патріотизм, справжні традиції бойового братерства, участь молодого покоління у заходах. Тому наші ініціативи підтримано керівництвом обласної ради ветеранів, міської та районної рад ветеранів м. Одеси. Ми вдячні міській і обласній владі, «афганським» організаціям, об’єднанням ветеранів збройних сил і спецслужб, «чорнобильцям», жіночим і молодіжним організаціям нашого міста, журналістам, які беруть активну участь у підготовці до знаменних дат, за світлу пам’ять, за те, що ніколи не забувають про те, що поруч із ними живуть і трудяться люди, які свого часу зі зброєю в руках захищали інтереси держави.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті