Порядок державної реєстрації народження дитини, якій виповнилося 1 рік і більше

Відповідно до ст. 144 Cімейного кодексу України, батьки зобов’язані зареєструвати народження дитини у органах державної реєстрації актів цивільного стану у місячний строк з дня її народження. Проте, якщо дитина вже досягла одного року і більше, державна реєстрація її народження відбувається за окремою процедурою, що має свої специфічні особливості.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року, державна реєстрація народження дитини, яка досягла одного року і більше, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших зацікавлених осіб. Разом із заявою одночасно подаються наступні документи: 

А) медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 року, або медичний документ іншої держави, що підтверджує факт народження дитини, належним чином легалізований, або за їх відсутності – рішення суду про встановлення факту народження конкретною жінкою.

Б) медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, яка заповнюється лікарем, під наглядом якого перебуває новонароджений, і засвідчується підписом керівника закладу охорони здоров'я та круглою печаткою закладу;

 В) довідка з місця проживання дитини. За відсутності такої довідки дані про місце проживання дитини можуть бути  підтверджені паспортом  або паспортним документом одного з батьків чи законних представників дитини.

Наголошуємо, що державна реєстрація народження дитини, що досягла одного року та більше, проводиться лише після перевірки наявності державної реєстрації народження за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження або за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Таким чином, державна реєстрація народження дитини, що досягла одного року та більше, є більш тривалою порівняно зі звичайною державною реєстрацію народження та вимагає подання додаткових документів. Саме тому закликаємо громадян дотримуватися встановлених термінів для державної реєстрації народження.

Наталя  АКСАНЮК, головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Реєстративної служби Одеського міського управління юстиції

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті